Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #gry

Immortals of Aveum gra na UE5 i taka piękną wydajnościowa klapa. Oczywiście na ile to wina producentów gry a na ile silnika to osobna kwestia. Jednak nie oszukujemy się, przyszłe gry na UE5 będa nam palić kompy a czy dostaniemy jakaś spektakularną jakość to zobaczymy. Ten silnik nigdy nie był super wydajny, szczególnie na większa skalę w większych grach. To jest silnik najlepiej do jakiejś korytarzowi albo gry z małymi lokacjami. Teraz wiadomo chcą zrobić z tego uniwersalny silnik do dużych światów, ale ja nadal jestem sceptyczny. Dlatego nie byłem fanem wiadomości o tym, że CDPR porzuca RedEngine i przechodzi na UE5. No nic, zacznie się pojawiać więcej gier np. STALKER 2 to będzie można wysnuć dokładniejsze wnioski.
  • 4
  • Odpowiedz
@Variv słaba wydajność, to nie wina silnika ani developerów, tylko wydawców i inwestorów, którzy chcą jak najszybciej wydać grę i liczyć $$$$, ale tak to nie działa i przez to wychodzą gry słabo zoptymalizowane i ogromną ilością bugów.
Taka jest branża gamedevu od przynajmniej 10 lat.
Pracowałem w tym świecie jako programista i grafik, ale ostatecznie olałem tą branżę.
  • Odpowiedz