Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #ogrzewanie

siemka, potrzebuje pomocy.

chce wymienic grzejniki żeliwne na stalowe w całym mieszkaniu. Problem w tym, że grzejnik stalowy jest blizej sciany niż zeliwny i dlatego trzeba modyfikować rury.

I tu pytanie, co najlepiej zrobić? Wygiąć przy pomocą palnika obecne rury aby koncówki były blizej ściany czy lepiej uciąć rurę i za pomocą kolanek doprowadzić rury tak jak powinny? Jakie jest bardziej profesjonalne i ładniejsze rozwiązanie?
  • 12
@badi1992: mimośrody służą też do ustawiania w poziomie kranów ściennych. Jeżeli dalej będzie brakowało Ci centymetrów (huehue) żeby było przy ścianie po użyciu mimosroda a nie będzie Ci to przeszkadzać to weź dłuższe ramiona do kaloryfera, nie musi przylegać do ściany idealnie, tam też musi być cyrkulacja powietrza.
@Reanef: na amazonie znalazłem idealne mimośrody, jutro jak będę mieł więcej czasu to pojeżdże po sklepach i będę pytał. Wolałbym uniknąc stosowania dłuższego haka na kaloryfer
@badi1992: spoko ja sam zapomniałem o tym jak to się nazywa w pierwszym momencie. Pewnie będzie trzeba jakoś to spiąć drugą złączką żensko-żeńską chyba że będzie złączka mimośrodowa odpowiednia dla Twojego typu podłączenia z rury do kaloryfera chociaż ja widziałem raczej męsko-meskie mimosrody. Pokombinujesz to znajdziesz rozwiązanie odpowiednie na pewno ;) mimośrody z tego co pamiętam są dosyć "luźno" osadzone ( bo w sumie nie są na ścisk i służą do
@badi1992: Wodę i tak i tak musisz spuścić. A załatanie tego to kwestia kilkudziesięciu złotych max a nie kilkudziesięciu tysięcy jak przy wymianie wszystkich grzejników