Wpis z mikrobloga

#poznan

Jakiej wielkości czynsz płacicie i w jakiej okolicy?
Chce kupić mieszkanie od dewelopera w okolicy galerii Plaza i czynsz wynosi 13-15 z/m2. To przez to, że w bloku ma być ochrona 24h (imo totalnie zbędne) i siłownia dla mieszkańców. Zastanawiam się jak to Wygląda w przypadku innych miejsc w Poznaniu
  • 11
@sars_cov_2: podawanie konkretnych kwot a nawet przelicznikow z metra nie ma sensu bo nieruchomosci sa rozne, oplaty zaleza od wyposazenia budynku (parkingi, windy, szlabany, monitoring) i ludzi ktorzy opiekuja zie czesciami wspolnymi (zarzad, ogrodnik, sprzataczki, konserwator) oraz sppsobu uzyskiwania mediow (ogrzewanie, ciepla woda, przeglądy), skladnikow tzw. czynszu jest wiele oraz sam sposob rozliczania zaliczek rozny, tak ze rzucona kwota nic nie powie czy to jest dużo czy malo. Sama konstrukcja i
@sars_cov_2: nie ma dramatu, w sensie ten ładny Nickiel pewnie ma gorzej, ale w praktyce z jednej strony niedaleko jest Obornicka, z drugiej preskalowana Wojciechowskiego, a z trzeciej Lechicka.
Do tego póki co brak cywilizowanego dojścia do PST.
Mieszkam w okolicy i żeby nie było, też bardz kusi mnie to osiedle :D Ale no ma swoje wady
@sars_cov_2: Przy zamkniętych oknach nic nie słychać, gorzej przy otwartych ale to też zależy jak bardzo ktoś jest wrażliwy na hałas. Aa no i często tam jeżdżą jakieś służby na sygnale. Bardziej przejmowałbym się ewentualnym hałasem z maca, ale to musiałbyś sam sprawdzić.
@BornToDie69: a polacy to już w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sars_cov_2 6-7/m2, ale bez ogrzewania, bo jest na gaz, bez ochrony, parkingu ani windy, raz w tygodniu? albo na dwa przychodzi dozorczyni posprzątać, współdzielnia tylko tego jednego bloku, na jeżycach
a polacy to już w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@voliereen: Akurat Polacy już przestali tak kraść. Od kilku osób słyszałem, że Ukraińcy dojeżdzają do pracy rowerami. A te rowery mają w ciągu pierwszych kilku dni w polsce. Całkiem przypadkiem zginął mi 20-letni rower.