Wpis z mikrobloga

#polska #prawo #podatki
Dwie kwestie. Zapomniałem, że podatek od kupna auta płaci się w ciągu 14 dni nie 30 i jutro idę do skarbówki. Dostanę karę? Przeczytałem, że trzeba napisać oświadczenie i normalnie będzie git.
Druga sprawa. Czy mogę umowę kupna sprzedaży napisać po prostu na nowo zmieniając datę, a przy okazji kwotę na mniejszą?XD czy jak sprzedawca już zgłosił sprzedaż to oni mają to gdzieś w systemie?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cehaujot:
kiedyś pismo w takiej sprawie nazywało się "czynny żal" dosłownie był to donos na samego siebie z obietnicą poprawy. Wiem że były plany by to zlikwidować. Jak jest dziś nie wiem, wiem tylko że skarbówka jest pazerna więc nie zdziw się jak dostaniesz karę do zapłaty.

Oznacza to, że do 30 czerwca 2023 roku kara za brak PCC-3 może wynieść od 349 zł do 69 800 zł, a od
  • Odpowiedz
@RidgeForrester: czynny zal dziala jezeli dobrze pamietam tylko na to ze go prokurator nie dojedzie z kodeksu karnego skarbowego. A odsetki i kary za spoznienie z podatkiem zawsze mozna #!$%@? z tytulu podatku
  • Odpowiedz
@Theo_Y: tak jak napisałem wcześniej: "Jak jest dziś nie wiem". Wspomniałem o nim bo z 10-15 lat temu sam pisałem "czynny żal" właśnie za brak w terminie deklaracji pcc-3 do us ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A odsetki i kary za spoznienie z podatkiem zawsze mozna #!$%@? z tytulu podatku


Podatki w ogóle dziwny świat. Podatek od deszczu, podatek od podatku. Podatek VAT, podatek od wzbogacenia się
RidgeForrester - @Theo_Y: tak jak napisałem wcześniej: "Jak jest dziś nie wiem". Wspo...

źródło: 5ba206921e504_o_large

Pobierz
  • Odpowiedz
@RidgeForrester: bo masz kare z tytulu prawa karnego i z tytulu prawa podatkowego. Nigdzie indziej tak chyba nie ma. Od razu wiadomo co jest najwazmiejsze dla panstwa( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz