Wpis z mikrobloga

#oc czym się różni jedno OC od jednego ubezpieczyciela od innych? kalkulatory OC nie pokazują żadnej różnicy, tylko AC, NWW i Assistance się różni.

jak wykupiłbym tylko droższe OC to płacę więcej ale za to samo, dobrze rozumiem?
  • 17
  • Odpowiedz
Jakością obsługi klienta, czasem wysokością maksymalnego odszkodowania w razie W


@docent-hd: No, czyli mam płacić więcej za to, żeby ktoś inny miał lepszą obsługę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ziele_angielskie:
Bierz najtańsze, jakie znajdziesz. Nawet jeśli będzie wujowa obsługa i cięcie w luja -- to nie Ty będziesz owujany.
  • Odpowiedz
@ziele_angielskie: @Polinik Czysto teoretycznie nie różni się niczym, ale... (zawsze jest jakieś ale)

Część firm do samego OC daje ,,od siebie więcej" jak np BLS w cenie OC (czyli jak ktoś Tobie uszkodzi auto to możesz u swojego ubezpieczyciela robić) do tego część firm w cenie OC daje holowanie w cenie OC a część nie itd.

Należy też pamiętać, że jest zawsze szansa że Ty sam będziesz się musiał
  • Odpowiedz
@Polinik: Tym klientem jesteś ty... Wykupujac trochę droższą polisę, możesz mieć nadzieję że wraz z ceną otrzymasz też wyższą jakość w kontaktach z tobą np.. XD co można spokojnie olać, bo nie ma ma to reguły... @kishurki Ustawowo z tego co pamiętam były przyjęte dla wszystkich takie same minimalne stawki pokrycia odszkodowań odpowiedzialności cywilnej, wydaje mi się że nie było tam maksymalnej kwoty odszkodowania i różnica kosztu polisy może
  • Odpowiedz
@ziele_angielskie: Właścicielem Link4 jest PZU :) Mówiąc żeby patrzeć co się kupuje, bardziej chodzi o to żeby uważać na te firmy zagraniczne które działają w PL na zasadzie wolności handlu w UE na które jak złożysz skargę to KNF odpisze że trzeba skargę kierować do odpowiednika KNF w kraju skąd dana firma pochodzi :)
  • Odpowiedz
wydaje mi się że nie było tam maksymalnej kwoty odszkodowania


@docent-hd: Oczywiście że jest takowa :) 1.050.000 Euro na szkody na mieniu i 5.210.000 Euro na szkody na osobie, to są limity, czyli jak wjedziesz w 99,99% samochodów to spokojnie starcza, jak rozwalisz lokomotywę na przejeździe kolejowym to mimo OC prawdopodobnie zostajesz z długami do końca życia :)
  • Odpowiedz
@sayanek: OK... Tylko coś mi się tak przewija w pamięci że kiedyś mnie pytali przy OC na jaką maksymalną kwotę zadośćuczynienia chcę ubezpieczyć pojazd... To było już trochę lat temu. Obecnie dostaję wszystko mailowo płacę i nawet nie czytam.
  • Odpowiedz
OK... Tylko coś mi się tak przewija w pamięci że kiedyś mnie pytali przy OC na jaką maksymalną kwotę zadośćuczynienia chcę ubezpieczyć pojazd


@docent-hd: XD Tak jest na Ukrainie i w Rosji (jak wejdę w twój profil i zobaczę jazdę na Ukrainę to zaśmieję głośno ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) XD że każda firma ma inną sumę ubezpieczenia i niema wypracowanego standardu, dlatego te kraje nie
  • Odpowiedz
@sayanek: Ubezpieczalem pojazdy jeszcze gdy istniały fizyczne granice i kontrolę pomiędzy wieloma krajami obecnego Schengen. Tak zieloną kartę też brałem... Mieszkam poza polską od circa 25 lat. Wchodź i śmiej się na nic mądrzejszego cię nie stać a ja mam na to wywalone nawet nie wiesz jak bardzo XD ...bayo.
  • Odpowiedz
@sayanek: Dokładnie, mam też dom w Polsce a dzięki rejestrowaniu pojazdów w Polsce oszczędzam na drogich zagranicznych ubezpieczeniach, podatkach drogowych itd. W czymś ci więcej mogę pomóc?
  • Odpowiedz
Wykupujac trochę droższą polisę, możesz mieć nadzieję że wraz z ceną otrzymasz też wyższą jakość w kontaktach z tobą


@docent-hd:
I jaki to kontakt miałby być?
Moje OC nie jest dla mnie, tylko dla drugiej strony, której wyrządziłem szkodę i z mojej polisy chce ją zlikwidować.
Nie ja się będę komunikował z moim ubezpieczycielem, tylko
  • Odpowiedz
@Polinik: W 99% dokładnie tak jest, ale ten 1 % a może i nawet 0,1% sprowadza się do tego, że poszkodowany niezadowolony z ugranego hajsu od ubezpieczyciela za szkody na ciele zakłada Tobie sprawę cywilną, On wygrywa sprawę, Tobie zostaje zasądzony wyrok że masz zapłacić tyle i tyle i wtedy to Ty się bujasz ze swoim ubezpieczycielem żeby pokryli etn wyrok sądu. :) Już widziałem takie sprawy i w sumie
  • Odpowiedz