Wpis z mikrobloga

Byłam przekonana że fotelik rowerowy to dopiero od 2 roku życia ale ostatnio w rowerowym zobaczyłam że są też takie na przód od 9mż (dobra to może za wczesnie ale chodzi o fakt że taki roczniak to już chyba może w tym siedzieć). Jako że pan sprzedawca miał mnie w dupie i nie był łaskaw podejść to stwierdziłam że zapytam tu ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy taki fotelik rowerowy przedni nadaje sie dla roczniaka czy lepiej przyczepka rowerowa. Generalnie nie chciałabym za bardzo przyczepki bo mój garaż już na sto procent stanie się graciarnią xD ale brakuje mi weekendowych wycieczek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#rowery #dzieci
  • 12
@krolowamonika: Nie ważne czy na przód czy na tył fotelik - dziecko można w takim bezpiecznie wozić dopiero od momentu kiedy samo zaczyna podskakiwać i lądować na własnych nogach. Różnie to jest u różnych dzieci, jeden zacznie to robić mając półtora roku, drugi mając dwa i pół
@krolowamonika: nie używałem fotelika a jedynie przyczepkę i jazda z przyczepką to na pewno wiekszy problem, sama przyczepka już dużo waży, do tego dużo ciężej jest tym manewrować itd. Ale mały człowiek ma więcej miejsca i można dorzucić ekstra bagaże do środka. My głównie podróżowaliśmy z i do przedszkola.
@krolowamonika: sam używałem od 1 roku fotelik Hamax Siesta. Hamax ma bardzo dobrą amortyzację. Jeśli się jedzie po równej drodze i spokojnie to nic nie powinno się stać. Ważne żeby nie jeździć ze śpiącym dzieckiem.