Wpis z mikrobloga

Czy na takim skrzyżowaniu z drogą dwujezdniową jak chcecie skręcić w lewo i na drugiej jezdni widzicie samochody to dojeżdzacie do środka i tam je przepuszczacie czy czekacie przed skrzyżowaniem i dopiero jak się zwolnią 2 jezdnie to dojeżdzacie do środka i wtedy sprawdzacie czy z naprzeciwka coś nie jedzie?

Zastanawiam się czy jak dojadę do niebieskiego punktu i jakiś pojazd zielony będzie chciał skręcić w lewo to czy nie jest to wymuszenie pierwszeństwa, bo moja pozycja na tym skrzyżowaniu może mu utrudnić wykonanie manewru?
#prawojazdy
Seabag - Czy na takim skrzyżowaniu z drogą dwujezdniową jak chcecie skręcić w lewo i ...

źródło: 11111

Pobierz
  • 10
@Seabag: Jeśli widzisz, że nie ma miejsca to nie wjeżdżasz wcale. Często stoję na miejscu zielonego auta. Mimo, że mam zielone to przez ujka w niebieskiej kropce nie mogę skręcić w lewo
@Seabag zawsze dojeżdżam, jak jest duży ruch @LubieSzaszylkiZLublina tylko gdybyście pojawili się w tym samym czasie na skrzyżowaniu, jeżeli zajmiesz tę pozycję i po jakimś czasie pojawi się koleś chcący skręcić to wg przepisów pierwszeństwo ma pojazd opuszczający skrzyżowanie
@TwojHimars: ale mowimy o skrzyzowaniu bez sygnalizacji, auta zielone jada a czerwony i tak zdecydowal sie wjechac na skrzyzowanie i tam przepuszcza te zielone auta - wydaje mi sie ze jak jeszcze przed wjazdem na skrzyzowanie widzi ze jada te zielone samochody to powinien poczekac przed skrzyzowaniem az przejada i dopiero wjechac na skrzyzowanie?
@Seabag: No pewnie. Egzamin uwalony gdy zielone sobie jeżdżą a ty wjeżdzasz na niebieskie. Generalnie skrzyżowanie jak na obrazku, bez sygnalizacji, to tylko na zakopiance chyba xD Tam trzeba tak robić mimo że nie wolno
@TwojHimars u mnie jest takie, czasem jest awaria świateł i na lewoskrecie jest dramat - ci na głównej są bardzo rozpędzeni i jeszcze jest tam słaba widoczność przez wzniesienie wiaduktu