Wpis z mikrobloga

Koszt odsetek kredytu w metrze mojego mieszkania 1300 zł. Finalny koszt mieszkania 12600 za metr nie odjąłem kasy z odsetek na lokac


@bugzer: Mam identyczne tylko salon na górze i pokoje na dole. Szczerze to taki metraż jest na 2 pokoje a nie na 3.
  • Odpowiedz
  • 0
@_a2s4yu291: mysle ze jak przesiądę się z 36 metrów 2 pokoje na 53 metry 3 pokoje to i tak będę czuł przestrzeń jak w partamantowcu na ostanim piętrze złotej 44 w Waarszawie xD
  • Odpowiedz
@bugzer: Wygląda spoko, raczej nie da się zrobić tego (o wiele) lepiej.

Są wady.

1. Parter trochę ssie - ludzie Ci zaglądają w okna.
2. Brak blatu roboczego, chyba, że nic nie gotujesz, ale tu nawet miski nie ma gdzie postawić z ciastem, chyba, że w zlewie.
3. Co to jest 0,6? jakiś schowek? zmarnowane metry. Wywal tę ściankę i powiększ sobie łazienkę.
4. Sprawdź szerokość 0,3. Żeby się nie okazało,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@TypowyZakolak 1. parter jest wysoki + okna wychodzą na miejsce gdzie nie ma nawet jak chodzić więc ten problem można wyeliminować
2. to tylko symulacja, mieszkanie jest w stanie deweloperskim więc blat pociągnę dalej po prostopadłej ścianie
3. garderoba 1.9 metra, wg schematu ma tam stać pralka co da więcej miejsca w łazience
4 . 0.3 to ma.byc gabinet z jednoosobowym łóżkiem
  • Odpowiedz
1. parter jest wysoki + okna wychodzą na miejsce gdzie nie ma nawet jak chodzić więc ten problem można wyeliminować


@bugzer: Niby tak, ale zawsze jest ten problem, że ludzie jednak łażą, gadają, gówniaki biegają po okolicy (również tam, gdzie nie powinny), piszczą. I to mocno słychać na parterze, chyba, że Ci to nie przeszkadza, albo planujesz naprawdę dobre okna, ale w mieszkaniach trzeba się namęczyć, by odizolować się od otoczenia
  • Odpowiedz
@slimaksra: Dobrze hałas to redukują moje w domu, bo mam szyby 4, 8 i 6+8 (sklejone folią) mm. To najlepsze połączenie, bo szyby różnej grubości tłumią różne częstotliwości. No i fizycznie jest to 26 mm szkła.

Deweloper wkłada absolutnie najtańsze 4/18/4/18/4 (czytaj: 4mm oddzielone 18mm odstępem, sumarycznie 12mm szkła), które w najlepszym wypadku dają 35 dB tłumienia w zakresie średnich tonów, w zakresie basu prawie nic.

Oczywiście jest to o NIEBO
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: Akustyczne szyby u dewelopera widziałem miały 20.40mm szkła i dwie 16mm przegrody z gazem, czyli w sumie grubość okien 52.40mm.

I to według nich dawało 40-41dB. Ale okna naprawdę spoko, serwis mówił że najgrubsze jakie widzieli z oferty.
Zapewne w domach można sobie zamówić jeszcze grubsze.

W każdym razie nawiewniki wewnętrze to co widziałem to była tandeta i partactwo przy montażu. I to one raczej przepuszczały najwięcej hałasu.
  • Odpowiedz
20.40mm szkła


@dochodek: Nie ma takich szyb. Może deweloper coś pokiełbasił?

Ja mam praktycznie najgrubsze możliwe. Ważą ponad sto kilogramów. Tłumienność to ok. 48 dB. Są jeszcze lepsze (do 51 dB) ale to już lekkie ryzyko, przy wadze skrzydła >130kg niezbyt nadają się do otwierania.

W każdym razie nawiewniki wewnętrze to co widziałem to była tandeta i partactwo przy montażu. I to one raczej przepuszczały najwięcej hałasu.


@dochodek: Zdecydowanie. To
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak:

Nawiewnik okienny gdy otwarty - dźwięk dostaje się z powietrzem, no żadna ilość gąbki pewnych hałasów nie stłumi. Lepsze modele może mają finalnie ok 40dB gdy otwarte albo nawet to są bajki producenta. Nawiewnik ścienny to nawet trudno znaleźć model co można go całkowicie zamknąć.

44.1/16/4/16/8 Wymienić pakiety szybowe na więcej szyby kosztem gazu- tylko 2dB poprawy. Wymienić okna by grubość szyb zwiększyć- no to jest problematyczne. A i tak
  • Odpowiedz