Wpis z mikrobloga

O co chodzi z tym #wiedzminstaryswiat że nie da się już kupić tego zestawu All in? Dobra w ogóle ta gierka? Jestem laikiem w #gryplanszowe . Spoko wybór dla początkujących? I jakie dobrać... warianty czy jak to nazwać żeby się fajnie grało? Szkoda że znowu z tego zrobili jakieś w pół limitowane gówno że wiele zwartości było ekskluzywnej... #wiedzmin #witcher
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@Aeterna nie mam i nie grałem, natomiast jest wiele opinii że gra sama w sobie nie powala. Dodatkowo wiele osób się wypowiada że gra dużo traci bez zawartości która nie będzie/jeszcze nie jest w sprzedaży. Dla początkujących raczej bym nie polecał ze względu na koszty to zestaw z dodatkami (potrzebnymi) to spora suma i znajdą się lepsze gry. Ale tak jak napisałem na początku sam nie mam i nie grałem a tylko
  • Odpowiedz
@Aeterna: Jeśli chodzi o to czemu nie ma all-ina to odpowiedzią jest to, że all-in to wersja ze "wspieraczki", czyli trzeba było wywalić kasę ponad dwa lata temu na grę która dopiero była projektowana, za to w ramach tego dostało się ekskluzywną zawartość. Chociaż z tego co słyszałem, obecnie ekskluzywny dodatek "Na tropie potworów" ma być wydany w przyszłym roku przez Rebela. Wiedźmina warto kupić, jeśli masz współgraczy lubiących rywalizacje, bo
  • Odpowiedz
  • 0
@Xyle: 2-4 graczy. Budżet do 300zł powiedzmy. Klimat Wiedźmińskiego uniwersum/ Władcy Pierścieni itp. średniowiecze/ fantasy / magia. Na posiedzenie na jeden wieczór. Jestem trochę kiepski w te klocki ale typowo wzrokowo podoba mi się ten wiedźmin przez te ładne figurki itp. Coś w tym stylu żeby był fun
  • Odpowiedz
  • 1
@Aeterna
Gloomhaven Szczęki Lwa - gra w której rozgrywamy kampanię scenariuszową w klimacie fantasy, zamiast figurek potworów są takie tekturowe standies, łatwo zacząć bo scenariusze początkowe to swego rodzaju tutorial, mieści się w budżecie.

Władca pierścieni podróże przez Śródziemie - kampania, dużo figurek, gra się z pomocą aplikacji co może nie każdemu odpowiadać, w miarę łatwa do ogarnięcia, budżetowo na styk, jest kilka dodatków więc w razie czego można sobie rozwinąć grę
  • Odpowiedz
  • 0
@Xyle: dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Na pewno skorzystam i dam znać. A co do tego Wiedźmina to ta podstawka bez dodatków to przeciętniak?
  • Odpowiedz
  • 1
@Aeterna jest mało kart przygód i tury graczy mogą trwać długo, przez co inni gracze siedzą i się nudzą. Jednak jeśli jesteś fanem uniwersum to może Ci się spodoba.
  • Odpowiedz
  • 0
@Xyle: a bez dodatków da się przyjemnie grać? Dużo one tam "dodają"? Niestety drogie to wszystko jak pies i największy ból to ekskluzywne zestawy a mnie takie coś drażni (,)
  • Odpowiedz
  • 1
@Aeterna pewnie jeden rabin powie tak a drugi rabin powie nie. jak kupisz i podstawka nie siadzie to albo sprzedasz albo dokupisz dodatek :D
  • Odpowiedz