Wpis z mikrobloga

@Herato: bo w Polsce fach jest dziedziczony najczęściej z ojca na syna, żadna szkoła zawodowa, czy kurs nie nauczy Cię bycia elektrykiem, hydraulikiem czy innym mechanikiem. Ponadto często z tej fachowej wiedzy, sami fachowcy robią wiedzę tajemna , i nie chcą tego uczyć młodych, żeby nie tworzyć sobie konkurencji
Co TypierdoIisz za farmazony? Wiesz ilu ja znam po technikum, po studiach inzynierskich i ludzi po studiach wszelakich ktorzy nawet po kilka zawodow maja i nie ma dla nich jakiejkowliek pracy w zadnym z nich? Setki.


Nawet skonczenie technikum nie gwarantuje Ci pracy powyzej minimalnej. Ja mam dyplom zawodowy, praktyki porobione, szkolenia, warsztaty a nie ma dla mnie pracy no chyba ze bez umowy i za minimalna. Jaki zawod? Kucharz.


@pieczony_szczur_z_ogniska:
@Herato: do ludzi z wyrobioną marką, latami w pracy czy dobrymi opiniami jest zawsze więcej chętnych, nie ważne czy to hydraulików, stolarzy, lekarzy, prawników. Akurat stolarzy to się wielu zamknęło/zamyka, bo ceny materiałów w górę, koszty pracy w górę, a nie każdego stać na kuchnie jak się okazuje za ile sobie ją wymarzył i zamówień ni ma