Wpis z mikrobloga

@ortaliontrenera: trzeba by jakiś tag powołać w stylu
"miałem-glosowac-ale"

nie ma obecnie bardziej rozsądnego wyboru niz PO, wyliczajac jakiekolwiek ich niekorzystne postulaty, itak są lata świetlne przed pozostałymi partiami (tak, tak bardzo źle jest z naszą sceną polityczną)
  • Odpowiedz
nie ma obecnie bardziej rozsądnego wyboru niz PO


@m4rcus: ja bede chciał głosować na PiS to zagłosuje na pis, nie potrzebuje zamienników co jedynie umieją zgapiać programy socjalne i naciągać się do sondaży. Głos na PO to głos na PiS tylko oni robią loda niemcom a nie amerykanom. Wielka mi różnica, w całej reszcie sie zgadzają.
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera: demokracja to nie taksówka która zawiezie cię dokładnie tam gdzie chcesz. To autobus, wsiadasz z ludxmi którzy jadą w tym samym kierunku ale wysiądźcie na innych przystankach. Nie istnieje opcja polityczna z która zgadzasz się we wszystkim, ale są takie które maja cel jak najbliżej twojego.

Ja na pewno nie jadę w tym samym kierunku co PiS.

Naturalnie, PiS mówi ci „z tym nie pójdę bo to, z tym bo
  • Odpowiedz
@MonkeyDBeer: I tu nie masz racji. W Polsce ( niestety ) obowiązuje metoda D’Hondta jeżeli chodzi o podział mandatów do Sejmu.
Metoda ta, w wielkim skrócie, polega m.in. na tym, że głosy oddane na gównopartie, które nie przekroczą progu, w większości ostatecznie wspierają partię, która wygrała wybory ( miała najwięcej procent ).
Przecież PiS w wyborach z 2015 nie przekroczył nawet 40%, a mimo to mieli sejmową większość - właśnie dlatego,
  • Odpowiedz