Wpis z mikrobloga

Od roku spotykam sie z dziewczyną
Dzisiaj dowiedziala sie, ze prawdopodobnie jest zakazona wirusem hpv. Miala bóle w okolicy pecherza itd.
Na cytologii wyszło, ze ma zmiany ascus
Co najlepsze zaczelo sie jej to odkad zaczela sie ze mna spotykac. Chlopem, ktory mial w zyciu jedna dziewczyne przed nią, na dodatek dziewice i po ostatnim zwiazku 8 letnia przerwe.
Strasznie to dziwne wszystko
#zdrowie #hpv #rozowepaski #zwiazki
  • 15
@ZhongLunyu @Kapa3991
Ale o czym to świadczy? Wirus HPV nie zaraża tylko przez kontakt seksualny - wystarczy uścisk dłoni z osobą zarażoną.
Nie dopisujcie sobie scenariusza w którym to różowy pasek mirka wali go po rogach, łapie choróbska i do domu przynosi
@Kapa3991 mnie tym wirusem zaraziła mama jak byłam malutka, także te dziwne sugestie odnośnie ilości partnerów mają się nijak do tematu. Plus mogła.cie zarazić, ale nie musiała. Ja np mam to na ustach, ale tylko wyskakuje mi jak jestem bardzo osłabiona, przeważnie przeimprezowana. Także najpierw sobie o tym poczytaj na spokojnie, a nie siej paniki bo najwyraźniej nie wiesz nawet co to jest
@Kapa3991 Aż odpowiem bo ilość twierdzeń innych niż w publikacjach naukowych jest zdumiwajaca.

ASC-US to wskazanie do wcześniejszego wykonania cytologii. Nieprawidłowy nabłonek - może różnicujący się w kierunku raka, a może z dlugotrwałego przewleklego zapalenia. Co w tym nieprzyzwoitego, że nie wiesz co o tym myśleć?

HPV faktycznie nie przenosi się tylko płciowo, ale w tej grupie wirusów jest ich kilkadziesiąt- jedne typowe dla kontaktów seksualnych, inne nie. Jaki to ma związek
@powsinogaszszlaja Pewnie nie mówi się i do dzisiaj. Skąd ludzie mają być świadomi, jak nie wspomni się o tym w szkole i nie wyjaśni? A jak widać temat który nie jest jasny nawet wobec dostępności publikacji.

A widać jakie niewiedza ma skutki - jakieś chore podejrzenia wobec dziewczyny, która być może ma przewlekłą infekcje dróg moczowych/rodnych co jest wcale nie takie dziwne u kobiety + może HPV mino 'dobrego' prowadzenia się, bo
A jak widać temat który nie jest jasny nawet wobec dostępności publikacji.


@Wjolka: W tym całym misz maszu internetowym, trudno wychwycić wiarygodne i prawdziwe informacje.
Dotyczy to wielu innych dziedzin. Kiedyś z ciekawości wpisywałem w wyszukiwarkę hasła z dziedzin, które dobrze znam i załamałem się, ile potrafi być bzdur i przekłamań.