Wpis z mikrobloga

Jaki samochód polecilibyście w budżecie do 20-25k, jazda 10-20km dziennie po mieście, może dłuższy wypad co weekend np 100km.

Na 90% chciałbym automat i benzynę. Auto z tych mniejszych, żadne kombi.

Nie znam się kompletnie na autach, totalny laik.
10 lat temu jeździłem pół roku Seicento, to cała moja motoryzacyjna przygoda.

Patrze głównie na wygląd i podobają mi się bmw 1, audi a3, golf 6

Po researchu ew hyundai i30, ktory mniej mi się podoba ale może byłby mniej awaryjny/dużo tańszy w utrzymaniu? A może jakaś Corsa/Clio?

#auto #motoryzacja #samochody
  • 15
  • Odpowiedz
@turbine: k4m dobry silniczek i do gazu i jak się coś zdupczy już jakimś cudem z osprzętu to wymienisz za 2 stówy...jedyna rzecz to kzfr ale to przy rozrządzie się wymienia..turbo brak więc i moc dziadkowa więc jak nie potrzeba szaleć tylko się przemieszczać to idealny silnik na te czasy.
  • Odpowiedz
Mam Hondę Jazz w benzynie i automacie na sprzedaż za 16k. Do dojazdów do pracy jak najbardziej się nada bo klima wydajna i ma umiarkowany apetyt na paliwo. Demonem prędkości nie jest.
  • Odpowiedz
Patrze głównie na wygląd i podobają mi się bmw 1, audi a3, golf 6

w budżecie do 20-25k

@Adziorroo Błagam Ziomek, wybierz jedno bo aż brzydko pisząc ręce wykrzywia. Jeśli chcesz auto w budżecie 20-25k to patrz przede wszystkim nie na markę i wygląda a na to które jest najbardziej sprawne technicznie, najbardziej zadbane i takie sprawy. Chociaż jak masz budżet do 25 to moim zdaniem w porządku byłaby Kia Ceed I
Cztero0404 - >Patrze głównie na wygląd i podobają mi się bmw 1, audi a3, golf 6
w bud...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2023-08-17_135131_www.google.com

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Cztero0404: Oczywiście gdzieś ten zdrowy rozsądek się przebija stąd cały post, ale np te BMW zaczynają się od 15k, stąd myslalem, że za 25 to się szrotu juz nie kupi, a na wygląd zwracam uwagę bo po prostu nie znam się całkowicie na niczym w samochodach.
  • Odpowiedz
@Adziorroo:

te BMW zaczynają się od 15k,

Oczywiście, że tak. To można byłoby i nawet taniej, ale pamiętaj przede wszystkim, że samo kupno samochodu to jeszcze nie wszystko, też utrzymać trzeba co bywa kosztowane całkiem zwłaszcza jeśli chodzi o bmw lub audi wyżej wymienione. O Audi nawet nie pisałem ponieważ kupowanie A3 jest nieopłacalne jest to, samo co Golf, ale Golfa możesz mieć taniej z lepszym wyposażeniem. Tak naprawdę szrot można
  • Odpowiedz
  • 0
@Cztero0404: Jasne, rozumiem. Stąd właśnie mój ew zamysł załóżmy tego BMW za 20k, czyli jak startują od 15 to raczej nie trup, plus 5k na start na ew jakieś czynności na start.
Wiadomo, że wszystko zależy od konkretnego egzemplarza.

Co do utrzymania "marki premium" to m.in dlatego też pytam - będę jeździł bardzo krótkie codzienne trasy, I chciałbym wiedzieć jak duża różnica w utrzymaniu jest i na czym - bo jeśli
  • Odpowiedz
@Adziorroo:

Jasne, rozumiem. Stąd właśnie mój ew zamysł załóżmy tego BMW za 20k, czyli jak startują od 15 to raczej nie trup, plus 5k na start na ew jakieś czynności na start.

I widzisz, tutaj główny problem jest taki, że jeśli u nas to Bmw wyżej wymienione kosztuje 15 to co najmniej 3 klocki prawdopodobnie ktoś na nim przytuli. To, że kosztuje jakieś auto 20 nie znaczy iż jest w lepszym
  • Odpowiedz