Wpis z mikrobloga

1. Ceny domów na #archon #dom są dość rzeczywiste czy raczej odbiegają od rzeczywistości w którąś ze stron?
Chodzi mi o taki projekt jak na linku poniżej i wycenę ok 330k za budowę w systemie zleconym do stanu deweloperskiego + 80k za instalację OZE.
Dość realne ceny czy już wszystko poleciało do góry i nie mają odniesienia do rzeczywistości?

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-lipiennikach-2-e-oze-m1c726bfd7548b?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_id=243677327&gclid=CjwKCAjwivemBhBhEiwAJxNWN1K_T1F6gD3is1ipJqiMgVPkxtnyFvdP7JQ-BX0sUiALNQs3m1URlBoCp6MQAvD_BwE

2. Kolejne pytanie a pro po kosztów: ile kosztuje wykonanie przyłączy i przyłączenie do sieci? Gazu nie mam możliwości, chodzi o wodę etc. Jak +/- wyglądają obecnie ceny za takie rzeczy?

3. Czy mając działkę która obecnie jest moich rodziców, przed rozpoczęciem budowy powinienem tą działkę przepisać na siebie żeby nie było problemów? Mam dobre stosunki z rodzicami, ale wiadomo jak to w życiu bywa. Czy wtedy przepisanie działki na mnie jest darmowe czy znając to państwo muszę zapłacić jakiś podatek?

4. Ile +/- kosztuje wykończenie domu ok 100m2? Wiem, można zrobić za 10zl i można za 10k, ale chodzi mi o wykończenie w miarę spoko standardzie nowocześnie. Z 1,5-2k/m2?

5. Jakie są jeszcze koszty jakichś uzgodnień, pozwoleń, i inne takie koszta o których mogę nie mieć pojęcia a które mocno mogą rzutować na cenę realizacji?

6. OD CZEGO ZACZĄĆ WGL MYŚLENIE O BUDOWIE? Bo obecnie jedyne co czuję to raczej przerażenie myśląc o kredycie, zobowiązaniach i całej tej otoczce związanej z załatwianiem tego wszystkiego o czym nawet nie mam pojęcia a czuję że powinienem mieć.

Z góry dziękuję i będę wdzięczny bez hejtu :))

#nieruchomosci #budowadomu
  • 26
  • Odpowiedz
  • 1
@AryanWonderBoi poszukaj jakichś ekonomicznych projektów domów do 100m2 (wiązary bez stropu, dach 2 spadowy, prosta prostokątna płyta) i wcale nie trzeba 800k na taki dom, jeśli masz możliwość podpięcia się pod gaz to też obniży koszty budowy.

Ogrodu też nie musisz od razu robić, wystarczy ładna trawka + kilka ozdobnych krzewów / drzewek.

Prawda jest taka że większość osób buduje domy za tyle ile mają max zdolności kredytowej, jeśli mają ja duża
  • Odpowiedz
@Zabi96: interesowałby mnie dom coś na wzór tego z linka który wrzuciłem w poście. Nie wydaje się jakoś mega wyszukany, a jednak charakteryzuje się Imo fajnym przystępnym wyglądem. Niestety na gaz nie ma szans w okolicy gdzie mam działkę.
  • Odpowiedz
@AryanWonderBoi: Akurat twój jest spoko, można go jeszcze odchudzić o strop i zmianę więźby na wiązary, na pewno powinieneś się zmieścić poniżej 5k/m2 bo Ci którzy pisali o 5k myślę że trochę bardziej złożone projekty i rozwiązania
  • Odpowiedz