Wpis z mikrobloga

Minął 55. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 2 wypadki śmiertelne w których zginęły 2 osoby.

269 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
302 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji.
39 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 308 wypadkach zginęło w sumie 341 osób.

W poprzednim roku statystyki po 55. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
3 wypadki / 3 ofiary śmiertelne w ciągu ostatniej doby
295 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
330 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
546 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących! w ciągu ostatniej doby co daje
16.693 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

64 wypadki drogowe w ciągu ostatniej doby co daje
3.684 wypadki drogowe od początku wakacji

78 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
4.226 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
3 utonięcia w ciągu ostatniej doby
130 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robie, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 55. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 2 wypa...

źródło: 1-411243-11

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • 79
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Mazowieckie. Wypadek na Trakcie Lubelskim w Warszawie. Najechanie na pieszego. Nie żyje pieszy. Brak artykułów.
2. Wielkopolskie. Wypadek na DK 11 w Witaszycach. Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z drogą powiatową, kierujący motorowerem 56-letni mieszkaniec gminy Jarocin nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, wjechał na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła i doprowadził do bocznego zderzenia z volkswagenem touranem, którym kierował 37-letnia mieszkanka gminy Jarocin.
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Mazowieckie. Wypadek...

źródło: Witaszyce02-768x378.jpeg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 11
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 269 po 55. dniu wakacji

W. mazowieckie 48
W. wielkopolskie 25
W. łódzkie 22
W. kujawsko-pomorskie 20
W. pomorskie 20
W. dolnośląskie 19
W. podkarpackie 16
W. zachodniopomorskie 16
W. lubelskie 15
W. małopolskie 14
W. śląskie 12
W. podlaskie 11
  • Odpowiedz
@egzysta: ciekawe ile z tego to tzw dzień po. Sam czasem się boję pije człowiek do tej 22 niby trzeźwiejesz już a za 12 godzin za kółko. Jak miałem komisariat pod domem to chodziłem dmuchać niby nigdy nic!ale obawy są. Chyba trzeba dorosnąć i robić dzień pauzy i tyle.
  • Odpowiedz
@tenwyklety: czyli chwalisz się że notorycznie jeździsz autem zatruty aldehydem octowym? Jest to równie niebezpieczne co jazda pod wpływem samego etanolu. To raczej powód do wstydu, jak i to że jesteś alkoholikiem.
  • Odpowiedz
@egzysta: myślę że niezlapanych jest grubo ponad 5x więcej. 5 razy więcej zakłada w uproszczeniu że raz na 5 podróży samochodem jesteś sprawdzany. A w praktyce to będzie raczej coś jak raz na 20 razy
  • Odpowiedz
@tenwyklety: Zawsze jak jest gadka o pijanych kierowcach czy limicie alkoholu we krwii/powietrzu, to ktoś musi zacząć ich usprawiedliwiać, że przecież to tylko "dzień po", to tylko "zero-dwa"... Polactwo robactwo nie potrafi zachować w niczym umiaru. Jedziesz - nie pij. Prosta zasada, 100% skuteczności, ALE NIE... Pijak musi wyliczać i kombinować, żeby być trzeźwym na styk, bo przecież impreza bez chlania to nie impreza. Towarzystwo też nie lepsze, bo zaraz zaczynają
  • Odpowiedz
16.693 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji - plus pewnie pięć razy tyle niezłapanych. Ilość alkoholików w Polsce przeraża.


@egzysta: bzdura. To pewnie mniej niż 0.5% wszystkich kierujących. A mamy limit 0.2 promila. Gdyby go zwiększyć do 0.5 promila, to pewnie ilość "pijanych" spadłaby co najmniej o połowę. Nie twierdzę, że Polska to kraj abstynentów, ale brakuje info ilu z tych złapanych to osoby innej narodowości, a poza tym nie pijemy
  • Odpowiedz
@J_____P___: ty umiesz czytać? Czasem czyli że potrafię kilka razy w swoim życiu policzyć takie sytuacje kiedy się zastanawiałem czy bezpiecznie jest jechać. Jak pisałem nie jechałem tylko się sprawdzam. Ale wiesz lepiej. Odstosunkuj się i idź szukać meneli aldechydowych gdzie indziej.
  • Odpowiedz
@egzysta ja od lat twierdzę, że ta statystyka jest zawyżona (nie wiem w jakim cel). Znam osobiście jedną osobę której odebrano prawko na rok (15 lat temu) i jedną osobę, która mogła być wczorajsza jeżdżąc z rana do pracy. Nigdy nie wsiadam do samochodu nawet po jednym piwie, robię rocznie 20K km, a na trzeźwość byłem kontrolowany ostatni raz 5 lat temu i to tylko dla tego że przekroczyłem prędkość. Albo żyję
  • Odpowiedz