Wpis z mikrobloga

@Melancholijny_Czlek: nie, aż tak to nie. Tak by było gdyby umiejętność jazdy była idealnie skorelowana z IQ, a tak nie jest bo po pierwsze to oczywiste, po drugie bo zależność nie jest liniowa. Muszą istnieć umiejętności specyficzne związane z prowadzeniem, i są one trenowalne. Ludzie inteligentni mają po prostu, jak wszędzie w życiu, większe fory.

Tak więc moglibyśmy np. automatycznie wydawać prawo jazdy dla osób z dobrymi wynikami z matury z
@tyrytyty: Model dwuczynnikowy wpływu inteligencji na umiejętności (uproszczony): jeden z kwadratów to umiejętność bezpiecznej jazdy. Kółko po lewej z "g" to inteligencja ogólna, kółka po prawej ze strzałką do tego kwadratu to umiejętności specyficzne dotyczące jazdy. Zarówno "g" jak i umiejętności specyficzne wpływają na poziom umiejętności prowadzenia pojazdów. Inteligencji nie podniesiesz, ale umiejętności po prawej stronie jak najbardziej.

Idea inteligencji to właśnie obserwacja że istnieje to "g" które uniwersalnie podnosi twoje
tyrytyty - @tyrytyty: Model dwuczynnikowy wpływu inteligencji na umiejętności (uprosz...

źródło: twitter

Pobierz
@kaspil

ludzie z niższym IQ są biedniejsi. Biedniejsi jeżdżą tańszymi samochodami. Tańsze samochody są starsze. Starsze samochody zapewniają gorszą ochronę pasażerów.


to może trzeba jeździć wolniej i ostrożniej?
ludzie z niższym IQ są biedniejsi. Biedniejsi jeżdżą tańszymi samochodami. Tańsze samochody są starsze. Starsze samochody zapewniają gorszą ochronę pasażerów.


@kaspil: "głupi ludzie nie są głupi tylko biedni" xDD
Ostatnia meganka z wypożyczalni też nie miała hamulców, wiadomo
"głupi ludzie nie są głupi tylko biedni" xDD


@Valhalla159: przecież ona tego nie powiedziała, a wręcz przeciwnie. Jesteś inteligentny -> jesteś bogatszy -> masz bezpieczniejszy (lepszy) samochód. Bogactwo wynika z inteligencji i sumienności.
ciekawe jak po wypadku wyglądało badanie IQ:)

ciekawe jak badali IQ ofiarom śmiertelnych wypadków drogowych


@nrd: @munioman: Panowie chyba z tej grupy <85 pkt? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Już śpieszę z wyjaśnieniem. Wiele badań prowadzi się w taki sposób że obiera się grupę np. 10 000 osób. Robi się ich życiowy screening określając bardzo dużo parametrów (np. waga, wzrost, palenie, inteligencja, BMI, używki, aktywność seksualna +