Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie od początkującego kierowcy: czy jest jakiś sens jeżdżenia drogami ekspresowymi, gdy przejazd drogą krajową do tego samego celu zajmuje niewiele więcej czasu (np. +5-10 minut / +10-25% czasu przejazdu)? Podczas jazdy 50-70 km/h stresuję się mniej niż jadąc 90-110 km/h, wydaje mi się też, że ryzyko poważnych wypadków jest niższe. Co o tym sądzicie?

Przy okazji: czy mając prawo jazdy od 18 miesięcy, mogę (jeśli chcę) założyć sobie zielone listki na szybach, w prawym górnym rogu przedniej i w prawym dolnym roku tylniej szyby (patrząc od wewnątrz)?

#pytanie #prawojazdy #motoryzacja #prawodrogowe #prawo #samochod #samochody



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: heracinsky
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie od początkującego kierowcy: czy jest ...

źródło: Naklejka-na-samochod-Zielony-Listek-dla-Kierowcy

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Na drogach ekspresowych i autostradach jest bezpieczniej, brak pieszych, rowerzystów, zwierząt, skrzyżowań. Jeżeli boisz się prędkości, to jedź za tirem, one zazwyczaj jadą około 90.
  • Odpowiedz
wydaje mi się też, że ryzyko poważnych wypadków jest niższe


@mirko_anonim: raczej błędnie bo na ekspresówce praktycznie nie masz skrzyżowań kolizyjnych i wielu zakrętów w przeciwieństwie do zwykłej drogi no i nie ma rowerzystów czy maszyn rolniczych
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jazda po ekspresówce lub autostradzie jest znacznie bezpieczniejsza, niż po DK. Masz oddzielone jezdnie dla każdego kierunku, więc nikt Ci nie wyjedzie na czołówkę podczas wyprzedzania. Również mniejsze ryzyko, że wyleci jakaś zwierzyna. Oprócz tego brak skrzyżowań, nie ma ryzyka, że na ekspresówce ktoś Ci wymusi i wjedzie w bok z podporządkowanej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Hejo, to bardzo sensowne abyś jeździł wszystkimi rodzajami dróg. Tak aby nie było sytuacji w której unikasz dróg ekspresowych lub autostrad ponieważ masz problem z jazdą szybciej niż 70. Wbrew pozorom autostrady to bezpieczne drogi jeśli trzyma się dystans i patrzy się w lusterka. Pamiętaj również o żwawym przyspieszaniu oraz sygnalizowaniu zamiaru wykonania manewru. Pytanie nr 2: Znaczek dla młodego kierowcy to dobry pomysł. Inni kierowcy będą Ciebie traktowali z większa
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: A jeżeli chodzi o listek, to możesz z nim jeździć nawet mając prawo jazdy od 30 lat, to nie jest nigdzie usankcjonowane. Tylko jaki jest sens? W Polsce tylko będą się Janusze na Tobie wyżywać i trąbić/mrugać bez powodu. Taki listek ma odwrotny efekt od zamierzonego.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

to ja mam dla ciebie eksperyment do wykonania. Co prawda nie wiem gdzie mieszkasz, ale jakbys mial jechac gdzies np ze Slaska nad Baltyk.
to w jedna strone pojedz eSka a w druga krajowkami.

ja tam wole jezdzic ekspresowkami, mimo ze nawet nad morze mialem o 90km dalej
  • Odpowiedz