Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #wynajem #mieszkanie znalazłem zajebiste mieszkanie za 1700zł razem z czynszem. kaucja 2k ale jakoś przeżyję na zupkach chińskich i wodzie po parówkach. ale na sam koniec prezentacji jak powiedziałem że jestem zainteresowany to pośrednik rzucił jeszcze że dodatkowo muszę mu zapłacić 1k za usługę xDDDDDDDD
  • 17
  • Odpowiedz
@LegatMichau norma. W Czechach masz najem+czynsz, kaucja w takiej wysokości dla właściciela i prowizja w takiej wysokości dla pośrednika. Standard. Bez RK ciężko coś znaleźć. Umowy często na rok, później przedłużasz to już tylko od właściciela doją.
  • Odpowiedz
@LegatMichau: wynajmowałem mieszkanie od babki, która zatrudniła pośrednika do ogarnięcia całego procesu. Musiałem zapłacić pośrednikowi prowizję, lecz ta oferta nawet z tą prowizją okazała się być najlepszą jaka mogła mi się trafić.
  • Odpowiedz
@LegatMichau: wszystko w myśl zasady, że skoro można wydoić obie strony do dlaczego tego się zrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko zastanawia mnie na jakiej podstawie on chce od ciebie kasę. Mieszkanie wynajmiesz od pośrednika czy od tego, który je wynajmuje. W umowie najmu będzie zapis że masz zapłacić pośrednikowi? No chyba jaja.
  • Odpowiedz
jakby musial to płacić najemca to i tak by przeniósł taki koszt na wynajmujacego (np. w kaucji)


@januszdoe: Kaucja jest zwrotna, w przeciwieństwie do prowizji. No i jakby sobie podwyższył koszt wynajmu powyżej cen rynkowych, to by po prostu nie wynajął, więc powodzenia. Świat nie wygląda, jak w opowieściach Korwina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale na sam koniec prezentacji jak powiedziałem że jestem zainteresowany to pośrednik rzucił jeszcze że dodatkowo muszę mu zapłacić 1k za usługę xDDDDDDDD


@LegatMichau: taniutko, gdyby to była umowa nie wynajmu tylko kupna, to za tę sama usługę - otwarcia drzwi - zgarnąłby 15 razy tyle xD
  • Odpowiedz
tylko wtedy to nie odlitruje golodupcow


@Rudz1elec: XDDD Co ty #!$%@? chłopie. To walnij sobie cenę za wynajem 20k/miesiąc i czekaj na tego krezusa, jeśli to według ciebie o czymkolwiek świadczy. Dżizas wykop xD

A jak tego właściciela nie stać na to, aby zapłacić pośrednikowi, to widać sam jest golodupcem. Ale serio, ci pośrednicy to jest sekta, jak MLM xD
  • Odpowiedz
@aegispolis: Widze, ze dalsza dyskusja z Toba nie ma sensu, bo stosujesz inwektywy w polaczeniu z abstrakcyjnymi argumentami opisujacymi skrajne przypadki.
A jednak z jakiegow powodu landlordy spychaja to na posrednikow i jak widac to dziala, inaczej by nikt tego nie robil. A Twoj poziom wypowiedzi jasno sugeruje, ze generowalbys klopoty.
Ladujesz na #czarnolisto wiec ne musisz odpowiadac.
  • Odpowiedz
Widze, ze dalsza dyskusja z Toba nie ma sensu, bo stosujesz inwektywy


@Rudz1elec: No jak ty widzisz inwektywy w tym wpisie, to faktycznie, pogadane xd Póki co, to jedyne były twoje, o gołodupcach, ale cóż.

A jednak z jakiegow powodu landlordy spychaja to na posrednikow


@Rudz1elec: No landlordom to nie robi różnicy, o ile faktycznie pośrednik wynajmie to mieszkanie z prowizją, za to najemcy robi. Z resztą, to
  • Odpowiedz