Wpis z mikrobloga

Oglądam piłkę już na prawdę wiele lat ale od pewnego czasu nie mam pojęcia kiedy jest ręka.

W niedzielę był mecz Chelsea - Liverpool, sytuacja jak na screenie - nie ma ręki, a co za tym idzie - karnego.

Za to w meczu Brighton - Luton, rękę odgwizdano po TAKIM zagraniu.

Wczoraj Onana w meczu United - Wolverhampton wparował w zawodnika wilków bo minął się z piłką. Też karnego nie było.
Po meczu członek angielskiego Kolegium Sędziów przyznał że powinien być karny.

I to wszystko w jeden weekend Premier League.
Natomiast co do ręki to w jakichkolwiek rozgrywkach jest wieczny problem. Brakuje unormowania przepisów, jeden sędzi odgwiżdże, a drugi nie.

#pilkanozna #mecz
SpiderFYM - Oglądam piłkę już na prawdę wiele lat ale od pewnego czasu nie mam pojęci...

źródło: F3fDM9UXYAE4_us

Pobierz
  • 12
@SpiderFYM: @MamMalegoSiurka @typeczek Tak jak napisał Typeczek i tak jak napisał MamMalego przepisy są zmieniane co chwilę w tym te, które wyznaczają kiedy jest ręka. Ile to razy słyszę, że od tego sezonu ręka będzie zawsze w polu karnym obojętnie czy gość został nabity. Potem jednak, że rezygnują bo boją się sytuacji gdzie ktoś specjalnie nabija przeciwnika. Grafiki nie grafiki, że każdy ruch ręką to karny. A najbardziej to wszystko niszczy
model stosowania przepisów przez sędziego pilkarskiego przypomina trochę model stosowania prawa przez sędziego na sali rozpraw. Odwołując się do teorii prawa mamy takie etapy:

1. ustalenie stanu faktycznego,
2. wyszukanie (ustalenie) normy prawnej odnoszącej się do danego stanu,
3. wnioskowanie
4. wydanie orzeczenia

VAR, goal line to są technologie które pozwalają na prawidłowe ustalenie stanu faktycznego - pomagają one na na spokojne obejrzenie konkretnej sytuacji i ocenę okolicznosci faktycznych, natomiast w żaden
@SpiderFYM: W jednym i drugim przypadku nabita, gość miał ręce przy ciele, a ten drugi rozłożył na boki. Jak zawodnik ma ręce przy ciele i zostanie nabity to nie zmienia to toru lotu piłki bo i tak by dostał piłką gdyby nie ręka. Każda pojedyncza sytuacja powinna być analizowana pod kątem wpływu takiej ręki na dalszy przebieg gry.
@SpiderFYM: nie wiem, ale to ciągłe gadanie, że "sędzia się wybroni" jaką by decyzję nie podjął to dla mnie żart i farsa. niech mecze sędziuje sztuczna inteligencja to chociaż będzie jako tako sprawiedliwie
  • 2
VAR, goal line, 4 sędziów + 3 na VAR i nadal te dzbany sędziują jak sędziują.


@typeczek: Dokładnie, VAR miał wykluczyć już praktycznie wszystkie błędy, a i tka jest tego prawie tyle samo

Sędziowie czują się jak święte krowy, bo zawsze mogą się podać na ten przepis albo przeprosić w mediach "O popełniłem błąd sorry, źle zinterpretowałem tą sytuacje


@Adu_Jean: Powinno być jak w rugby albo na obecnych MŚ kobiet