Wpis z mikrobloga

#zegarki #smartwatch

Kardiolog zalecił mojemu tacie zakup zegarka, który jest w stanie mierzyć EKG i wykrywać migotanie przedsionków. w związku z czym mam kilka pytań.

1. Czy jakość pamiaru firm tzw no name'ow bardzo odbiega od #applewatch albo #galaxywatch?

2. Czy jakikolwiek zegarek robi takie pomiary automatycznie? z tego co zauważyłem, to wszelkie poradniki nakazują uruchomienie specjalnej aplikacji i ręczne wykonanie pomiaru. Moj tata jest zaawansowanym seniorem i już widze jak będzie o tym pamiętał...

3. Ktoś miał problemy z sparowaniem #galaxywatch z starszymi smartphonami (około 7 letnimi) nie będącymi samsungami?
  • 6
  • Odpowiedz
@tyu38: Co do pytań to ci nie pomogę, ale u starszych osób można dokonać ablacji serca (przypiekanie zastawki lub wstawienie specjalnego balonika). U mojej mamy trzeba było jeszcze rozrusznik serca. Takie pomiary może są dobre, ale i tak pewnie bierze dużo środków, które szkodzą organizmowi (choćby na rozrzedzenie krwi). Takie zabiegi są dość szybkie i mało inwazyjne. Naciskaj ojca żeby się o coś takiego starał.
  • Odpowiedz
@tyu38 @wojtek-m dajcie tym ludziom normalnie umrzeć a nie hodować zombi z Alzheimerem, serce bije a kupa pod siebie, trochę godność #!$%@?, lepiej umrzeć na zawał w wieku 80 lat niż w hospicjum w wieku 95
  • Odpowiedz