Wpis z mikrobloga

...no i chłodny klimat chyba.


@jmuhha: Kanada jest wielka w #!$%@?, więc uogólnianie czegokolwiek to karkołomne. W każdej prowincji jest chyba inaczej xD, ja mieszkałem w Ontario tam powiem tak - podobna "pogoda" do tej w Polsce - tylko, że w zimę było trochę zimniej niż w Polsce, a w lato trochę cieplej.

Generalnie biorąc pod uwagę odległości to można rzecz, że co prowincja to trochę inny klimat. Nawet pytanie o
  • Odpowiedz
@mateuszdinozaur: Jak nie masz nic to w sumie co Ci szkodzi spróbować? Najwyżej wrócisz i chyba będziesz w podobnym miejscu co teraz? Ja w sumie tak zrobiłem, że wyjechałem, popatrzyłem, pozwiedzałem, jakieś nowe doświadczenie i po ponad roku wróciłem xD.
Tylko, że ja sobie ogarnąłem robotę jeszcze będąc poza Kanadą, więc w sumie pracodawca płacił mi za bilety i nie mógł pozwolić mi "być bezdomnym".

No, więc realnie patrząc dla mnie
  • Odpowiedz
@wykolejony: Generalnie jeszcze w Kanadzie bez samochodu to żyć się chyba nie da normalnie. Czasami odległości są tak duże, że hu... a komunikacja miejska nie istnieje. Sam jak pracowałem to 20 km od miasta. Czasami rano jadąc do pracy - nie mijaliśmy żadnego samochodu, a jak się wyjechało z miasta to budynek można było spotkać raz na kilometr - jakiś dom.

Najlepsze jest to, że jak bym nie miał jak wrócić
  • Odpowiedz
@DeutscheGesetze: @wykolejony
A jeszcze coś napiszę, bo wcześniej to nie miałem zbytnio czasu i musiałem na szybko.
Ogólnie muszę powiedzieć, że często u nas w Polsce się wali narracje, że Polska to rasistowski kraj i mamy z tym problemy. A szczerze mówiąc to co widziałem w Kanadzie to nie pobije niczego co widziałem w Polsce. Oczywiście są to tylko moje doświadczenia, być może tutaj jestem gospodarzem i mnie nie "dotykają" tego
  • Odpowiedz
@DeutscheGesetze: @wykolejony

A tak dla kontrastu to spójrzmy na Azjatki.
Tam j/w pracowały dziewczyny z Tajlandii głównie, ale również Filipin, Malezji i Kambodży xD. No to szczerze mówiąc chyba tylko dziewczyny z Kambodży wchodziły w jakieś związki z "nie swoimi". Osoby z Tajlandii w ogóle nie były skłonne się umówić z kimś z obcego kulturowo kręgu.

Kurde prawdę mówiąc tak ogólnie Tajlandczycy zrobili na mnie zajebiste wrażenie. Na przerwach siadali sobie
  • Odpowiedz
@DeutscheGesetze: @wykolejony

Całkiem inna bomba też niż u nas w Polsce - to była policja.
Generalnie muszę powiedzieć, że u nas trochę idzie to w lepsze, ale nie okłamujmy się - jeszcze nie tak dawno jak człowiek widział radiowóz czy spacerujących policjantów to się modlił żeby się nie przypieprzyli.

W Kanadzie trochę inaczej jest, generalnie kiedyś miałem sytuacje, że sobie śpię i ktoś puka do drzwi.
Otwieram, tam policja:
- Dzień
  • Odpowiedz
Myślałem nad Kanada mam tam rodzine od strony ojca a mianowicie jego brat który ma już obywatelstwo. Czy taka postać rzeczy ułatwia zamieszkanie tam?


@mateuszdinozaur: nie. Musisz przejsc taka sama droge. Jedyne co ulatwia to bycie hindusem bo oni jakos magicznie sie tutaj teleportuja. My musimy egzaminy, jezyki #!$%@? wyksztalcenie, a oni ledwo co dukaja nie mowiac o zawodzie.

Ale ty sobie policz jak to zycie bedzie wygladac, bo o ile
  • Odpowiedz