Wpis z mikrobloga

hej, widziałem pare wpisów jak dzwonią do Was oszuści w "poinformowania", że ktoś na Wasze dane próbuje wziąć kredyt. Wczoraj taki telefon dostała moja dziewczyna. Osoba, która do niej dzwoniła ewidetnie zaciągała wschodnim akcentem. Ogólnie to bardzo chciała wzbudzić zaufanie, nie była nachalna, nie chciała żadnych wrażliwych danych. Z przebiegiem rozmowy zaczeła proponować, żeby przelać pieniądze wszystkie na swoje główne konto (podczas rozmowy pytała czy są jakieś subkonta) i potem oni wygenerują nowy numer rachunku. Po tych słowach zapaliła sie czerwona lampka i dziewczyna zadzwoniła na infolinie banku. Powiedzieli jej, że to oczywista próba oszustwa i dla bezpieczenstwa zablokują karte i konto w aplikacji. Scamerzy chyba byli na dużym cisnieniu, żeby dokończyć to co zaczeli bo dziewczyna potem dostała około 40 telefonow od nich.

I tutaj moje pytanie, wy wiecie jak działa cała ta procedura oszustwa? Zastanawia mnie to bo podczas rozmowy nie pytaja o pesele, nr dowodu etc.

#kradziez #oszustwo #scam #kredyt
  • 3
  • Odpowiedz
@kubarg brzmi to jakby mieli dostęp do jej głównego konta i chcieli zmaksymalizować „zysk”. Albo nie mieli dostępu i po prostu chcieli potem jej podać jakiś numer konta założonego na słupa, żeby wszystko na raz wysłała przelewem.
  • Odpowiedz
@kubarg: mialem podobna sytuacje z miesiac temu. Najpierw pierwszy gosc zadzwonil z jakiegos parabanku, ze ktos chce na mnie wziac pozyczke i czy to ja. Nastepnie poweidzial, ze skoro to nie ja to zglasza to do mojego banku i zadzwoni do mnie dzial bezpieczenstwa. On sie rozlaczyl a po minucie telefon niby z mojego banku. Gosc znal wszystkie procedury realnego banku, regulki mowil 1 do 1 jak w banku (sprawdzilem, bo
  • Odpowiedz