Wpis z mikrobloga

Hej. Czy w sytuacji, kiedy kolega mnie poleci do pracy w firmie produkcyjnej i dostanie dzięki temu tysiaka lub dwa to powinien się ze mną podzielić, jeśli składając samemu CV też mnie przyjmą do tej roboty bez problemu? Inny mój ziomek z innej firmy mówi, że to normalne, że ludzie dzielą się hajsem z polecenia, jeśli to taka firma, gdzie wszystkich przyjmują.

#praca #pracbaza
  • 36
@kwasixx: kwestia dogadania. osobiscie uwazam ze jesli nic nie ustalaliscie to jest to jego bonus ktory dostal za wkrecenie Cie a Twoja "nagroda" jest ta robota. Ty nic nie straciles rekrutujac sie przez polecenie tym bardziej ze mogl sie trafic jakis kontrkandydat ktory byl na rowni z Toba ale Tobie pomogl fakt polecenia. ja osobiscie z jednym kumplem mam uklad, ze jak on mnie gdzies poleci to sie ze mna dzieli
@kwasixx: u mnie w firmie było tak, że jak kogoś poleciłem i tak osoba się sprawdziła i dostała tymczasowy kontrakt po sześciu miesiącach, to ja i ta osoba dostawaliśmy bonus.
@kwasixx a jakby się okazało że się nie nadajesz i Cię wywalą, przez co na tego znajomka będą krzywo patrzeć i przy następnej próbie nie wezmą z jego polecenia nowego pracownika, to wypłacisz mu hajs za utracone korzyści?
@kwasixx: Myślę, że to zależy. Ja osobiście dostałem tylko raz taką prowizję pracowniczą, nie były to duże pieniądze, więc po prostu zaproponowałem, że kupię koledze obiad :)
@kwasixx: no jasne, przez pierwsze 3 miesiące dzielisz się z nim wypłatą, a po 3 miesiącach jak wszystko będzie ok, to on się dzieli z Tobą premią
@kimunyest95: XDDDD
Stawia na szali swoją reputacje i swoją pozycję" XD
To nie wiem jaka to musi być #!$%@? firma. Robisz swoje na swój własny rachunek.
System poleceń działa bo tysiak czy dwa a nawet więcej to wciąż mniejszy koszt dla firmy (proces rekrutacji) niż szukanie na własną rękę. NIKT Cię nie będzie karcił za typa którego poleciłeś
@januszdoe

@kwasixx: Jak masz cebulacko-żydowskie korzenie to powinieneś tego od niego oczekiwać. Jak masz normalne korzenie to nie powinieneś tego od niego oczekiwać.


Jeżeli to jego kolega, to normalne, że można tego oczekiwać. Jego kolega powinien to sam zaproponować. A jak się jest chciwym samolubem oraz marnym kolegą, to się niczym nie dzieli.
@kwasixx: Tak, podzielenie się takim bonusem na pół jest normalne. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, to raczej nie ma wielu znajomych. Nie powinno więc dziwić, dlaczego wykopki upierają się, aby nie dzielić się tymi pieniędzmi.

Ale w zamian za co kolega ma mu dawac pieniadze? W zamian za to ze osoba polecona bedzie miala dzieki koledze prace? Wyplata tez ma sie dzielic?


@januszdoe: doczytałeś wpis do końca? Jeżeli to firma, gdzie