Wpis z mikrobloga

Hej, szukam słuchawek odcinających jak najbardziej otoczenie w sposób pasywny (cel: home/office (do użytku stacjonarnego) i odcięcie dźwięków rozmowy innych osób przez telefon itp) Z mojego researchu wynika że powinienem celować w Beyerdynamic DT770 + pady z ekoskóry (jest tez model DT770M minus że ma potencjometr na przewodzie). Może macie coś porównywalnego, obecnie mam różne modele hyperx cloud ale pomimo że dość dobrze zamknięta konstrukcja to jednak za mało masy aby dobrze mogły wytłumić.

#audio #sluchawki #pytanie
  • 8
@cukru @Obywatel_Kondominium dzięki, porozglądam się - wiem że też są specjalne gumki piankowe podobne do stoperów lepiej wypełniające kanał słuchowy

@Evzen_Huml w moim odczuciu cyfrowe zabiegi zwalczają docelowo dźwięki o powtarzalnej charakterystyce, na głos nie działa to najlepiej, a tak jak w słuchawkach ochronnych typu 3m peltor x4 konstrukcja prosta, działa i nie trzeba ładować :)
@SystemFound Jeśli chodzi o dokanałowe to w takich zastosowaniach często polecane są słuchawki Etymotica, tylko nie każdy toleruje tak głęboką penetrację ucha i ich charakterystyka brzmienia jest dosyć... chuda. Basolubni mogą być zawiedzeni. No i ich dostępność w Polsce jest dość słaba.
Poza nimi najlepiej szukać konstrukcji, które mają wyłącznie przetworniki armaturowe, bo te zazwyczaj nie posiadają żadnych otworów wyrównujących ciśnienie i pogarszających izolację.

Największą bazę testów izolacji w słuchawkach ma chyba