Wpis z mikrobloga

@bialy100k: Na start spoko potem może tam warto dodać jeśli się da. Dyski kosztują grosze ale nawet 128gb będzie ok. Najprościej zainstalować hass os. Jak zobaczysz z czym to się je to najwyżej postawisz inaczej.
  • Odpowiedz
@bialy100k: No I spoko - znajdziesz masę poradnikow. Zobaczysz co ci faktycznie potrzebne i ile zasobów wykorzystujesz. W ha łatwo przeniesiesz instancje nawet na inny typ instalacji więc przynajmniej nie będziesz musiał zaczynać od nowa.
  • Odpowiedz
  • 0
@kwantowykocyk: Da się HA odpalić na jakimś np. Debianie, Ubuntu etc? Czy za dużo wymagam, kłopotliwe?
Chciałbym przy okazji postawić usługę servera RTL-SDR (porgramowalny odbiorrnik radiowy - do np. radia, PMR'ek, samolotów, pogody etc.) żeby nie stawiać kolejnego sprzętowego urządzenia. Używanie tego na Windows jest strasznie upierdliwe (Windows wsadza przy updatach swój nos w USB), już stabilniej działa na Androidzie :).
  • Odpowiedz
Da się HA odpalić na jakimś np. Debianie, Ubuntu etc?


@bialy100k: Da się jest to jednak niezalecane. Wtedy sam musisz dbać o aktualizacje i bezpieczeństwo systemu. Moim zdaniem najlepsza forma instalacji to czysty HAOS lub tak jak ja mam instalacja Proxmox gdy na jednej maszynie potrzebujesz więcej usług/wirtualizacje. Wybór thin clienta pod instalacje proxmox wymaga biosu umożliwiającego włącznie sprzętowej wirtualizacji i/lub PCI Passthrough. Ważne też jest w obu przypadkach by bios
  • Odpowiedz
  • 0
@kwantowykocyk: @nawri

Dyski przyszły, HAOS zainstalowany.
ASUS K20CE działa, pobiera mi w idle około 8.8W DC (pomiar po stronie inwertera 12V zamieniającego to na 19V, 12V z xBoxa+bezpieczniki używam w domu do zasilania wielu sprzętów jak CCTV, router, światło awaryjne etc. - całkiem polecam rozwiązanie - bardzo oszczędne, bezawaryjne)
Dzięki za pomoc :)
  • Odpowiedz