Wpis z mikrobloga

Szukam programu na windowsa, który służyłby do organizacji róznych informacji w sposób zorganizowany, acz swobodny xD
Podam przykład o co mi chodzi. Załóżmy, że nie wiem, bawię się w ornitologię. I chciałbym tworzyć bazę danych np. na temat poszczególnych osobników które zaobserwuję (załóżmy, że jestem w stanie rozróżniać poszczególne osobniki). No i tworzę sobie taką kartę odnośnie jednego osobnika, mogę sobie do niego dokleić zdjęcie, mam tabelę z podstawowywmi informacjami (i tu ważne: ta tabela powinna być taka sama dla wszystkich osobników, czyli np. zawiera wiersze: GATUNEK, DRZEWO ZAMIESZKANIA, DŁUGOŚĆ SKRZYDEŁ itp). Fajnie by było żeby dało się np. ze wszystkich osobników które mam dodane sortować po konkretnym polu. Czyli w sumie tu wchodzi funkcjonalność bazy danych, ale chciałbym, żeby nie trzeba było robić żadnych zapytań, tylko żeby cała ta funkcjonalność była zaszyta w aplikacji. Do tego poza taką standardową tabelą można by też było dopisywać jakieś losowe informacje typu notatka o osobniku czy dodawać załączniki w postaci plików. Czaicie o co chodzi? xD Jak tak to proszę o propozycje takich aplikacji xD
#kiciochpyta #komputery #bazydanych
  • 5