Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem sterowniki dopuszkowe do rolet, śmiga fajnie, ale troszkę roboty(każdy sterownik wsadzić do puszki, podłączyć kable, porobić mostki itd) - chciałbym również mieć całe oświetlenie na wifi, ale w mieszkaniu 80m mam tych przełączników trochę - czy jest inna opcja zainstalowania takich świateł na wifi niż wsadzanie sterownika do puszek?
#smarthome #homeassistant #mieszkaniedeweloperskie
  • 13
@Sebb521: Jeżeli chcesz sterować włącznikami to nie, ew. możesz kupić przyciski zintegrowane ze sterownikiem wtedy wymieniasz po prostu przycisk. Jeżeli nie potrzebujesz sterować przyciskiem to żarówki smart musisz kupić.
@Sebb521 kurde bo mam właśnie taksi Przyciski z podtrzymaniem i nie wiem czy nie będzie jakieś kolizji sygnałów. Np mam wciśnięty przycisk rolet w dół roleta opuszczoną a ja mu z apki włączę ze ma iść w górę a przycisk jest w pozycji roleta w dół. Nie wiesz może czegoś na ten temat?
@Noniusz: niestety nie wiedziałem, że tak lepiej, czy chcesz powiedzieć, że by zintegrować wszystko później z rasberry PI i home assistance muszę zmienić sterowniki do rolet na zigbee?:D
@Sebb521: nie, jak już masz kupione na wifi to nie ma problemu żeby je też zintegrować z HA, nawet jeśli inne rzeczy będą po zigbee (czy jeszcze czymś innym). Właśnie to jest najlepsze w HA, że pozwala z jednego punktu sterować różnymi urządzeniami, różnych producentów, komunikującymi się w różnych technologiach.