Wpis z mikrobloga

@jankes83

@T_W_O_J_S_T_A_R_Y:

Chyba #bekazprawakow. Noszenie maseczek w przychodniach czy szpitalach to bardzo dobry pomysł. Teraz Idziesz do wiejskiej przychodni z dzieckiem na bilans i wychodzisz z chorobą bo 10 osób na ciebie nakichało i nakaszlało.

Ale dla kogoś zakutego to lewactwo


Na bilans wejściem dla dzieci zdrowych zapraszam.
  • Odpowiedz
@meme_generator

Maseczki są efektywne gdy nosi je osoba choroba, wtedy rzadziej zaraża. Maseczką chroni się innych a nie siebie.


To po co kazano je nosić wszystkim, nawet zdrowym?

Ale generalnie to nie masz racji. Tzn. To zależy od aktualnej narracji.
  • Odpowiedz
@zgubiles_sie_jelonku

@Krupier: Ciekaw jestem jakby sluzba zdrowia wyglądała gdyby lekarze i dentyści mieli takie podejscie do tych kwestii jak ty. Sterylizacja narzędzi niepotrzebna, jak się pacjent martwi, że coś złapie, to nie powinien się leczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A po co jakieś swoje urojenia w moje słowa wrzucasz?
  • Odpowiedz
Noszenie maseczek w przychodniach czy szpitalach to bardzo dobry pomysł.


@jankes83: przecież nikt nie broni nosić, nadal masz do tego pelne prawo :) Jak założysz szczelne FFP3 to już w ogole
  • Odpowiedz
Ze względu na czas między rozpoczęciem zarażania a objawami


@meme_generator: a to rozumiem, że do dziś w masce chodzisz? I przed covidkiem też chodziłeś?

oraz łatwiejszą kontrolę.


Jeśli masz na myśli kontrolę społeczeństwa to w pełni się zgadzam.
  • Odpowiedz
@Krupier: Raz jak miałem grypę to założyłem do przychodni. A noszenie dajel masek na codzień nie jest czymś wynikającym z tych badań i nikt tego nie zaleca, więc zacytuję

A po co jakieś swoje urojenia w moje słowa wrzucasz?

Poza tym to wypadałoby, żebyś chociaż udawał, że przeczytałeś chociaż abstrakt tych badań, bo nie masz pojęcia o czym mówisz, reagujesz argumentacją pozamerytoryczną i dalsza dyskusja nie ma sensu.
  • Odpowiedz
Raz jak miałem grypę to założyłem do przychodni. A noszenie dajel masek na codzień nie jest czymś wynikającym z tych badań i nikt tego nie zaleca


@meme_generator: ojej, teraz nikt tego nie zaleca? No, ale przecież koronawirus dalej jest z nami, dalej jest groźny. No i serio? Potrzebowałeś jakichś badań żeby maskę nosić?

więc zacytuję


@meme_generator: to nie cytuj słów, które nie były kierowane do ciebie.

Poza tym to wypadałoby,
  • Odpowiedz
Argumentum ad ignorantiam, argumentum ad hominem, argumentum ad consequentiam, Argumentum ad verecundiam, Argumentum ad nauseam - tyle znalazłem. Poćwicz merytoryczną argumentację.


@meme_generator: XD

Łatwo było wykazać nieścisłości w twoim toku rozumowania. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Czemu się nie boicie?


@T_W_O_J_S_T_A_R_Y: W Japonii jeszcze przed pandemią dobrym zwyczajem było noszenie maseczki w przypadku choćby lekkiego pociągania nosem, więc widok przychodni, czy szpitalu pełnego osób w maseczkach był czymś zwyczajnym. Bo główną zasadą tam jest, by nie szkodzić innym - ach ta lewacka Japonia.
  • Odpowiedz
@Krupier: Trzy pierwsze.
1. Argumentum ad ignorantiam (argument odwołujący się do niewiedzy): Kiedy mówisz: "To po co kazano je nosić wszystkim, nawet zdrowym? Ale generalnie to nie masz racji. Tzn. To zależy od aktualnej narracji." - odwołujesz się do argumentu ad ignorantiam. Twierdzisz, że skoro twój oponent nie jest w stanie dostarczyć dowodów na skuteczność maseczek dla wszystkich, to musi to oznaczać, że twoja teza o ich nieskuteczności jest prawdziwa. Jednakże,
  • Odpowiedz
Ale dla kogoś zakutego to lewactwo


@jankes83: nie lewactwo tylko głupota, choć to faktycznie podobne rzeczy. Nie wiem czy zauważyłeś, ale maseczka na mordzie zmienia jedynie kierunek wydychanego powietrza. Zamiast lecieć do przodu leci na boki. Wiec tak czy tak masz poczekalnie wypełnioną powietrzem, które było przed chwilą w płucach innych osób. Maseczka nic tu nie da. A jak się boisz że ktoś ci psiknie prosto w twarz, to sam załóż
  • Odpowiedz