Wpis z mikrobloga

Chcę sprawdzić działanie systemu chłodzenia płaszczyznowego w domu. Potrzebuję do tego ok. 10 szt. termometrów, które są w stanie zapisywać dane co kilka minut do systemu tak, żeby potem te dane można było wyeksportować do excela.
Czy ktoś zna takie termometry? Widzę, że można to zrobić na Tuya, ale może jest coś jeszcze bardziej budżetowego?
#budowadomu #dom #elektronika #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
@semperfidelis: ja mam w każdym pokoju gniazdka rj45, do nich idzie oczywiście skrętka których końce schodzą się w "serwerowni". W każdym pokoju do jednego gniazdka podpiąłem czujnik dht11, który używa 3 żył że skrętki. Czujnik ten mierzy temperaturę i wilgotność, dodatkowo jeśli kupisz oprawkę keystone USB A to idealnie wchodzi w ta oprawkę i wszystko ładnie.

W serwerowni mam esp32 że specjalnym hat do którego podpina się rj45, a hat już
WMPP - @semperfidelis: ja mam w każdym pokoju gniazdka rj45, do nich idzie oczywiście...

źródło: Screenshot_20230809-081153

Pobierz
  • Odpowiedz
@WMPP Bardziej zależy mi na doraźnym zastosowaniu, bo docelowo mam szeroko rozbudowany Smarthome, ale dom jeszcze w trakcie wykańczania. Chcę jedynie na kilka dni zrobić testy temperaturowe. Ale dzięki.
  • Odpowiedz
@semperfidelis: no to albo gotowe termometry tuya albo Xiaomi mi, albo jak kolega wyżej napisał ds18b20 lub dht11 do mikrokontrolerów esp8266. Ale taki pająk kabelkowy nie przeżyje budowy, więc raczej gotowe termometry na baterie.

Rob jednak pomiar temperatury na stałe, przyda się. Ja dzięki temu trzymam wilgotność w ryzach i odkąd mam tablet na ścianie z tym to kontroluje i wiem kiedy wietrzyć lub włączać klimatyzację, lub spowolnić rekuperację. Tak na
  • Odpowiedz
@WMPP Mam rekuperację z nawilżaczem, to wszystko wpięte w system z czujnikami w pokojach, więc powinno działać dobrze. Teraz mam odbiór chłodzenia płaszczyznowego i chce mieć pewność, że działa prawidłowo.
  • Odpowiedz