Wpis z mikrobloga

Tak się życie potoczyło, że muszę zacząć się na nowo uczyć języka niemieckiego. Mówię na nowo, bo wprawdzie w podstawówce, a potem gimbazie i licbazie jakiś niemiecki miałem to nie będę ukrywał, że przez wiele lat go nie używałem i w ogóle go nie pamiętam. Problem polega na tym, że nie mam za bardzo głowy do języków i o ile angielski mam opanowany w stopniu mnie zadawalającym (głównie dzięki takiemu dziennemu obyciu, jakieś filmy, gry, muzyka, strony internetowe itd), tak niemiecki strasznie ciężko mi wchodzi do głowy, do tego stopnia że aż postanowiłem poprosić o jakąś pomoc tutaj.

Nie zależy mi na jakimś ogromnym postępie, B1 jest poziomem który zadawalałby mnie w 100% - chodzi o to, abym w miarę swobodnie rozumiał niemiecki i w miarę swobodnie mógł się wypowiedzieć. Problem jest właśnie w tym, że praktycznie muszę zacząć od zera, a żeby mocniej przybliżyć mój stopień "niezaawansowania" to mogę powiedzieć tylko tyle, że czasem nie umiem nawet zrozumieć kontekstu zdania, brak mi słownictwa i nie rozumiem, co ktoś coś mówi ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jest w stanie ktoś coś polecić, najlepiej na swoim przykładzie lub kogoś, kogo znacie, jakieś materiały, kursy, strony, ćwiczenia, coś co ułatwi mi naukę i będzie w miarę przystępne? Ostatnio to się nawet zastanawiałem czy nie kupić jakiś materiałów dla dzieci i zacząć od tego heh...

#jezykniemiecki #niemiecki #naukajezykow
  • 5
@TechnoYoda: ja nawalałem fiszki od poziomu a1 w górę, w międzyczasie jakieś darmowe kursy internetowe i osłuchiwałem się filmów itd. mimo, że nic nie rozumiałem. Po roku dyscypliny byłem w stanie czytać książki bez konieczności wertowania co chwilę słownika. Ale był problem z rozmawianiem, tego nie przebijesz i musisz wziąć kogoś do prowadzenia konwersacji, najlepiej nativa.