Wpis z mikrobloga

Hej mirki, mam problem z założeniem spółki zoo w systemie s24. Zakładam ją z obcokrajowcami, więc wszystko załatwiamy online za pomocą podpisów elektronicznych. Oni ani trochę nie znają polskiego, więc wszystkim zajmuję się ja. Jestem wybrany przez spółkę do reprezentowania jej. Niestety przy próbie wpisu do KRS dostałem odpowiedź odmowną.

"1. zwrócić wniosek ponieważ nie może on otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania
warunków formalnych – do wniosku nie załączono obligatoryjnego załącznika w postaci
pełnomocnictwa procesowego, a zgodnie z art. 694 3 § 3 2
kodeksu postępowania cywilnego do
wniosku złożonego przez pełnomocnika za pośrednictwem systemu teleinformatycznego
pełnomocnik dołącza pełnomocnictwo lub jego odpis (do wniosku zostało załączone oświadczenie o
udzieleniu pełnomocnictwa)."

Ktoś może mi powiedzieć o jakie konkretnie pełnomocnictwo chodzi i jak ono wygląda? Ostatnie zdanie mnie zbiło z tropu mocno.

#prawo #pytaniedoeksperta
  • 6
@CralencSeedorf: już teraz może być dupa z odkręcaniem tego, prawdopodobnie będziesz musiał zrobić nowy wniosek i wszystkie uchwały. Pełnomocnikiem do zawarcia umowy spółki mogłeś sobie być, ale nie co do złożenia wniosku. Wniosek powinni podpisać zarząd albo profesjonalny prawnik z pełnomocnictwem