Wpis z mikrobloga

#rodzice #rodzicielstwo #dzieci
Cześć, czy macie do polecenia książki o wychowywaniu maluchów w wieku około 1-3 lat? Coś co powoli uniknąć popełniania głupich błędów i pozwoli bardziej zrozumieć psychikę małego człowieczka? Fajnie, gdyby było to opisane dość przystępnym językiem, mniej "profesorskim". Teraz jest tak dużo książek, że nie wiem co wybrać, także będę wdzięczna za sugestie.
  • 7
  • Odpowiedz
@mdka: wydawnictwo Natuli, Jesper Juul -wszystkie publikacje, Dobra relacja. Skrzynka z narzedziami współczesnej rodziny. Jeśli interesuje cię podejście Montessori to polecam Montessori w twoim domu, na początek.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
Właśnie o Natuli ktoś mi kiedyś opowiadał, dzięki za przypomnienie, muszę poszperać co tam mają
  • Odpowiedz
@mdka: Wydawnictwo Harmonia ma fajne publikacje, ale konkretnych nie podam. Jeśli nie jesteś pewna jakiegoś tytułu to wtedy sprawdzasz opinie i oceny na "lubimyczytac".
Ogólnie to powinnaś poczytać psychologię rozwojową to jest taki must have. W bibliotece na pewno coś będzie.
  • Odpowiedz
@mdka: mi najbardziej pomogły "Jak mówić żeby maluchy słuchały" i "Self-reg"
Bez teoretycznych wstępów, dużo praktycznych przykładów i to chyba najwięcej przemawia za tymi książkami.
  • Odpowiedz
@mdka: poza polecanym tu jasperem julem, sprawdź jeszcze "pozytywną dyscyplinę" oraz książkę pt "Rozwój psychiczny dziecka. Od 0 do 10 lat". Polecam najpierw sprawdzić opinie na lubię czytać żebyś zobaczyła czy to jest to czego oczekujesz.
  • Odpowiedz