Wpis z mikrobloga

Czy oglądając mieszkanie prezentowane przez pośrednika mam prawny obowiązek podać nr PESEL oraz imię o nazwisko? Chodzi mi o wypełnienie formularza „potwierdzenie prezentacji nieruchomości”. Wiem ze agencje w ten sposób próbują sobie zagwarantować prowizje od sprzedaży - myślałem ze to jedyny powód istnienia tych formularzy, ale z tego co widze, to próbują to ubrać w jakieś ustawy. Dajcie znać jak to jest #prawo #nieruchomosci
  • 43
  • Odpowiedz
@matrixadam: wiesz jak jest. W branży pracuje masa leśnych dziadów którzy od 20-30 lat działają. Na grupach pośredników gdy ktoś mówi jak ja, ze nie powinno się brać prowizji z drugiej strony to jest wyśmiewany. Agenci mówią ze REPREZENTUJĄ obie strony, ze prowadzą mediacje stron, ze transakcje sa przeprowadzane DZIĘKI NIM. bardzo dużo osób ma wyprane mózgi bo tak ich nauczono, a pozatym jak kupujący płaci i dzięki temu zarabiają
  • Odpowiedz
Wiem jak jest, jednak wystarczy chcieć być uczciwym. Konkurencja jest nieuczciwa, ale od siebie można wymagać. Ubolewam, że nawet w miarę inteligentni ludzie mają sprane głowy i każdy chce tylko zarobić, nieważne jakim kosztem.
Utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu, że w Polsce za szybko nic się nie zmieni, pisali już o tym dawno temu polscy wieszcze narodowi, tak jest i będzie.
  • Odpowiedz