Wpis z mikrobloga

1065/1111 #1000filmow ---- INDEX 123 A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W X Y Z

John Wick 4

Części Johna Wicka 1-3 już były, ale kurde, czwórka jest lepsza od trzech poprzednich razem wziętych. Wszystko jest na wyższym poziomie- kadry, kolory, muzyka, choreografia walk.. Długo nie zobaczę tak dobrego kina sensacyjnego. Oczywiście, trzeba się pogodzić, że w uniwersum nie istnieje policja czy fizyka (balistyka) ale kurde… jak się miodnie na to parzy!
A dla tych co widzieli dokładnie wszystkie części - trzy rany w trzy bardzo konkretne miejsca, co nie ;)

Reżyseria: Chad Stahelski - Deadpool2, Atomic Blondie, John Wick, Szybcy i Wściekli - Hobbs and Shaw
akcja, sensacja
IMDb: 7.9/10
https://www.imdb.com/title/tt10366206/
https://upflix.pl/film/zobacz/john-wick-chapter-4-2023

P.S. Różowa kupiła mi bilet przedpremierowy do IMAX i to był super prezent urodzinowy (). Będę miał silną nostalgię...
WLADCA_MALP - 1065/1111 #1000filmow ----  INDEX 123   A   B   C   D   E   F   G   H  ...

źródło: wick4

Pobierz
  • 28
Części Johna Wicka 1-3 już były, ale kurde, czwórka jest lepsza od trzech poprzednich razem wziętych.


@WLADCA_MALP: Rozumiem, że wraz z biegiem czasu będziesz dokładał nowe, dobre produkcje? :)

Nie zgodzę się, że jest lepsza od poprzednich RAZEM WZIĘTYCH, całość ma w sobie coś wyjątkowego na tle gatunku i zapada w pamięć. Na pewno wszystkiego jest więcej niż w poprzednich częściach i tak jak ci wspominałem fabuły 4 nie pamiętam w
@WLADCA_MALP: A nie będę już zakładał innego wątku. Oglądałeś The Bear? Powiem ci, że czegoś tak dziwnego i ambiwalentnego nie widziałem jeszcze. Serial, w którym jedzenie jest widoczne tonami, w ogóle nie jest o jedzeniu. Gdyby ktoś mnie zapytał czy podobał mi się ten serial to powiedziałbym, że nie wiem (co wcale nie oznacza 5/10 ...). xD A nie zdarza mi się to zbyt często.
@WLADCA_MALP: Lepszy bo wyjaśnia się czemu tak drą mordy. Wbrew pozorom to przemyślany zabieg chociaż dla mnie również trudny.

Też bym poczytał Silos ale nie chcę sobie psuć kolejnych sezonów serialu. Wiem jak to brzmi, ale w tym szaleństwie jest metoda. ;) No chyba, że powiesz mi, że książki 10/10 to wtedy poświęcę spojlery na rzecz dobrego czytania...

Dużo różnic jest?
Panowie hejciarze


@WLADCA_MALP: przecież napisałem, że mi się film podobał, a przy scenie z widokiem z góry byłem pod wrażeniem będąc w kinie xD Ani słowem się wspomniałem, że brakuje realizmu, bo znam konwencję. Ale były rzeczy, które mi nie podeszły.

zanim zaczniecie odpisywać to pamiętajcie, że każdy ma swój gust jak 4 litery


@WLADCA_MALP: no właśnie. Po prostu napisałem, że wg mnie jedynka była najlepsza, bo mi się najbardziej
@WLADCA_MALP: Oj joj...nie wierzę, jak czytam te negatywne komentarze! Wiadomo, że trzeba to oglądać z lekkim przymrużeniem oka, jeśli chodzi o niezniszczalność głównego bohatera. Ale w tym gatunku to raczej standard! Sceny akcji to perełka! Może trzeba znać produkcję trochę od kuchni, żeby docenić kunszt...Ja po obejrzeniu kilku takich dokumentów o tym, jak powstawała seria o Johnie Wicku, totalnie zmieniłam podejście. Dlatego uważam, że warto trochę poszerzyć perspektywę. Poza tym pamiętajmy,