Wpis z mikrobloga

@GoldenJanusz spoko mężczyzna i nazywanie go incelem to wg mnie obelga dla niego. Spektrum autyzmu ma to do siebie ze ludzie tego często nie rozumieją i reagują negatywnie. Mam nadzieje ze wyjdzie na prosta i ułoży sobie życie tak jakby tego chciał.
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: to jest obelga tylko wtedy, kiedy ktoś wierzy w te bajeczki o straszliwych mizoginistycznych szaleńcach, kiedy w rzeczywistości jest to spokojna grupa, której przedstawiciele praktycznie nie wyrządzają zadnych realnych szkód.
  • Odpowiedz
@Rimbolo myśle ze w każdej grupie ludzi zawsze jakiś procent osób jest ekstremistami. Dlatego wśród inceli pewnie jest jakiś procent mężczyzn którzy są strasznymi mizoginami, szowinistami z tendencja do agresywnych zachowań i przemocy i zależy jak kto trafi to albo widzi tylko ta spokojna cześć grupy albo trafi na tych nieciekawych typów. Może przez to ze jestem kobieta to głównie trafiałam na tych agresywnych lub jakieś chwilowe frustracje z kogoś wyszły.

Ogólnie
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Ta, tylko że wśród tzw. "normikow" również nie brakuje mizoginistow, często gorszych od tych ekstremalnych inceli, bo mogacych realnie szkodzić kobietom. Incel co najwyżej może sobie pisać po socialach, z oczywistych względów. A z tym mówieniem o autyzmie, to ja niestety nie jestem takim optymistą. Mówi się praktycznie wyłącznie o najlepszych, doskonale radzących sobie przypadkach, albo o "mądrych" dzieciach, a ludzie z poważniejszym problemami, czyli pewnie z 80/90 procent autystow,
  • Odpowiedz
@Rimbolo to może przez to ze żyje w swojej bance informacyjnej to widuje treści o autystach w kontekście tego jakie maja problemy np. ze światłem, small talk czy dźwiękami, a nie o super radzących sobie ludziach. Bo zespół sawanta czyli ponadprzeciętnie inteligentnej osoby występuje tylko u osob upośledzonych umysłowo i ewentualnie mających autyzm. Filmem obrazującym jakaś formę spektrum autyzmu u kobiety akurat jest serial „most nad Sundem”. Nikt tam nie mówi o
  • Odpowiedz
@GoldenJanusz: "Chodzę od 6 lat na jedną siłownię" Hahahaha, koncepcja dotycząca siłowni jako wyjścia z przegrywu chyba musiała przez właścicieli siłowni zostać wymyślona xD
  • Odpowiedz
@GoldenJanusz:
Właśnie tak wygląda incel,
gros osób niepełnosprawnych albo posiadających zaburzenia osobowości jest incelami.
Ten człowiek: skończył studia, ma pracę, chodzi na siłownie, udał się na terapię, uczęszczał na kursy, włożył we wszystko wiele wysiłku.
Teraz czekam na wyjaśnienie normictwa: jeszcze w jaki sposób ten Pan ma poprawić swój byt i w jaki sposób to jest zależne od niego, że jest incelem.
Jaki ma wpływ na swoje życie, czy może czuć
  • Odpowiedz
Teraz czekam na wyjaśnienie normictwa: jeszcze w jaki sposób ten Pan ma poprawić swój byt i w jaki sposób to jest zależne od niego, że jest incelem.


@analboss:

Normiki w takich momentach zazwyczaj (bywało już na mirko) piszą coś w tym stylu:

no wiesz stary, po prostu nie każdemu jest pisane być z kimś i tyle, nie rób z posiadania partnerki i seksu najważniejszej rzeczy w życiu, wiesz ilu z nas
  • Odpowiedz
Mi też ludzie piszą wiele różnych rzeczy
, kiedy ja wyraźnie zaznaczam, że nie chcę partnerki tylko zwykłą minimalną akceptację społeczną i jakikolwiek najprostszy szacunek od innych.

O żadnej partnerce nie marzę, bo raz to nie dla mnie jako schizoida, dwa po prostu bym ją skrzywdził tym jaki bym był wobec niej.

Jestem społecznym pariasem i to jest mój problem.
@BrockLanders:
  • Odpowiedz
@Rimbolo: Żeby się mówiło chociaż o tych "wybitnych" xD. Obecnie to się przedstawia to tak jakby to miały tylko dzieci, zazwyczaj takie w wieku do 10 lat może. I to widać nawet w systemie, po 18 roku życia znalezienie terapii dla osoby autystycznej w Polsce jest praktycznie niemożliwe, nawet w dużych miastach. W internecie podobnie, wpisz autyzm i większość artykułów na temat dzieci xD. Grupy autystyczne w rzeczywistości to grupy madek
  • Odpowiedz