Wpis z mikrobloga

Roszczeniowość ukraińców nie zna granic. Wojewoda dał im tydzień na zmianę miejsca pobytu (konkretnie chodzi o hostel znajdujący się 300 metrów dalej) a oni od razu z ryjem i pisma wysyłają do mediów przez swojego Przewodniczącego olsztyńskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce, że to jest skandal i przecież Ukraina walczy o wolność całej Europy!! Dasz palec to wyrwą całą rękę i jeszcze będą łypać czyprzypadkiem da się urwać obie nogi. Turanizm w pełnej krasie.
https://www.olsztyn.com.pl/artykul,zaledwie-tydzien-na-zmiane-miejsca-zamieszkania-ukrainscy-uchodzcy-wojenni-zaczynaja-byc-klopotem,38127.html
#ukraina #olsztyn
  • 79
@aarahon: czytałem, a ty czytałeś co wkleiłem? Pogrubię ci. Fragment odnosi się do tych mieszkających w Relaksie, 300 metrów od nowego miejsca zakwaterowania.

Aktualnie w Relaksie przebywają 32 osoby o różnym statusie zawodowym i sytuacji rodzinnej. Sporo jest wśród nich matek z dziećmi – to kobiety które znalazły na terenie Olsztyna zatrudnienie i dzieci, które uczęszczają do szkół w stolicy Warmii i Mazur.

To ludzie, którzy zaledwie rok temu musieli porzucić
Tak wynika z tekstu.


@Darth_Gohan: no nie.

Tekst dotyczy 32 osób które mieszkają w Hotelu i mają się przenieść do Akademika. Znajdź mi proszę gdzie masz napisane, że chodzi również o innych?


@Darth_Gohan: a proszę bardzo:

Okazuje się też, że wysiedlenia dotyczą uchodźców mieszkających w różnorodnych ośrodkach poza Olsztynem, na przykład w Rybakach, a także mieszkających w domach prywatnych. W tym drugim przypadku ma chodzić o ukrócenie kombinacji, w których
@xqwzyts: No wkleiłeś. Pogrub fragment gdzie jest napisane że problem dotyczy JEDYNIE tych osób i żadnych innych. Jakbyś przeczytał artykuł to byś doszedł do fragmentu:

Okazuje się też, że wysiedlenia dotyczą uchodźców mieszkających w różnorodnych ośrodkach poza Olsztynem, na przykład w Rybakach, a także mieszkających w domach prywatnych.
@aarahon:

Oto info o zakupach tax free ze strony rządowej

Kto może skorzystać z TAX FREE?

TAX FREE to system zwrotu podatku VAT podróżnym, którzy nie mają stałego miejsca zamieszkania na terytorium UE. Jest to rozwiązanie dla: podróżnego, który dokonał w Polsce zakupu towarów powyżej 200 zł, otrzymał paragon z kasy rejestrującej, wywiózł towar w nienaruszonym stanie poza terytorium UE i uzyskał potwierdzenie funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej.


Czyli jako polski polak z
i coraz więcej ich się asymiluje i znajduje pracę


@aarahon:

No właśnie o to chodzi. Trzeba raczej pokazywać takie przykłady. Gdzie ukraińcy chcą się asymilować, szukają pracy i żyją za swoje, a nie za wyżebrane.

Problem istnieje, bo wielu ukraińców nie różni się niczym od ruskich. Wschodnia mentalność i ten ma rację, kto krzyczy. Kultura i łaskawość to dla nich oznaka słabości. Łapówkarstwo, oszustwa i "radzenie sobie", to ich normalność. Dasz
Nie możesz w Polsce nie zapłacić podatku VAT, jest on OBOWIĄZKOWY dla każdego obywatela polski.


@KosmicznyNalesnik: Obowiązkowy jest dla osób prowadzących działalność i rozliczających się z vatu. Kupując komputer czy chleb płacisz należność sklepowi. To że z tych pieniędzy właściciel opłaca VAT, prąd, pracowników, zusy czy dziwki jak ma ochotę to już Ciebie nie interesuje.
Tekst o rewolucji został rzucony w kontekście tych mieszkających teraz 300 metrów obok. I do nich się odnosiłem.


@xqwzyts: a ja odnoszę się do całości artykułu a nie fragmentów które mi pasują.
No właśnie o to chodzi. Trzeba raczej pokazywać takie przykłady. Gdzie ukraińcy chcą się asymilować, szukają pracy i żyją za swoje, a nie za wyżebrane.


@inozytol: tylko gdyby samotną matkę było stać na własne mieszkanie ze swojej pensji to tak właśnie by było.

Problem istnieje, bo wielu ukraińców nie różni się niczym od ruskich


@inozytol: mamy też takich Polaków i z nimi też nie potrafimy sobie poradzić. Tu dla przykładu:
@aarahon:

Obowiązkowy jest dla osób prowadzących działalność i rozliczających się z vatu. Kupując komputer czy chleb płacisz należność sklepowi. To że z tych pieniędzy właściciel opłaca VAT, prąd, pracowników, zusy czy dziwki jak ma ochotę to już Ciebie nie interesuje.


Dobra zauważylem z kim dyskutuje.
Jak Ciebie nie obchodzi, że jedna rzecz ma stawkę 23 a inna 0 no to spoko. Faktycznie to nie robi różnicy. ŻADNEJ.

W tym drugim przypadku
Dobra zauważylem z kim dyskutuje.

Jak Ciebie nie obchodzi, że jedna rzecz ma stawkę 23 a inna 0 no to spoko. Faktycznie to nie robi różnicy. ŻADNEJ.


@Darth_Gohan: no robi, choćby różnicę w cenie produktu... Jak dla ciebie cena nie robi różnicy to spoko, też chciałbym tyle zarabiać. Może kiedyś będę. P.S. ludzi też masz za nich?

Szkoda, że tego fragmentu nie dodałeś.


@Darth_Gohan: Przecież dodałem, nie moja wina że
@aarahon: Jako osoba nie prowadząca działalności też musisz zapłacić podatek do sprzedaży rzeczy które ta osoba posiada, ten obowiązek znika po tym jak jakąś rzecz miało się ponad 6 miesięcy. Do tego dochodzi PCC który musi zapłacić osoba która przedmiot kupiła.
Wiec podatki w Polsce nie są nieobowiązkowe, każdy ma jakieś zobowiązania podatkowe, i zawsze musisz jakiś podatek zapłacić.
Nie można w polsce żyć i nie płacić podatków.
Pracując płacisz podatek,
@aarahon:

dla kogoś kto nie ma 800 zł to jest to faktycznie nie do przeskoczenia.


Przeprowadzałeś się na dwa auta z biletem kolejowym itd. Jak to są uchodźcy to raczej nie mają 2 aut pełnych rzeczy. Więc koszty niższe.

Obowiązkowy jest dla osób prowadzących działalność i rozliczających się z vatu. Kupując komputer czy chleb płacisz należność sklepowi. To że z tych pieniędzy właściciel opłaca VAT, prąd, pracowników, zusy czy dziwki jak
To co napisałeś:

...

Jest kłamstwem.


@KosmicznyNalesnik: Oczywiście że nie jest kłamstwem. Wodę możesz mieć z deszczu a jedzenie możesz wyżebrać. Wtedy nie płacisz żadnego podatku. Decydując się na umowę ze sklepem dostajesz produkty za ustaloną przez sklep cenę. Tak samo z państwem masz niepisaną umowę że żyjesz i korzystasz z państwowej infrastruktury w zamian za podatki.
Przeprowadzałeś się na dwa auta z biletem kolejowym itd. Jak to są uchodźcy to raczej nie mają 2 aut pełnych rzeczy. Więc koszty niższe.


@Darth_Gohan: nie wiem ile rzeczy mają. Skoro swoich gratów upchałem w dwa auta to co może mieć matka z dwójką dzieci?

To jest Twój komentarz nie mój. VAT jest obowiązkowy dla każdego w tym kraju kto kupuje cokolwiek bo ma go wliczone w cenę usługi.


@Darth_Gohan:
@aarahon:

odaj mi usługi/przedmioty które musisz kupić i masz od nich VAT. Czekam.


Energia elektryczna? 23 % Vatu
Bilety MPK? 8 % VATu
Żarcie? Obecnie 0 normalnie różne stawki.

Czy Twoim zdaniem VAT-u nie płacisz jako zwykły obywatel?

nie wiem ile rzeczy mają. Skoro swoich gratów upchałem w dwa auta to co może mieć matka z dwójką dzieci?


Jak żyją w pokoju hotelowym to raczej nie na dwa auta. No, ale