Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś osoby, które poradziły sobie z długiem ok. 20-30k zł w wieku 26 lat? Może ktoś nawet na PW opowiedzieć w jaki sposób?

Pracuję za 3300zł miesięcznie. Umowa o zlecenie. Długi narobione przez chwilówki w trudniejszym okresie życia + teraz doszła kara za brak OC 12k zł. OC nie miałem bo od pewnego czasu siedzę na dupie u rodziców i pieniądze, które zarabiam trafiają na konto z blokadą komornika (nie mam do nich dostępu). Do tego komornik siadł też na wypłatę i od dwóch miesięcy wynosi ona 1,6k miesięcznie. Nie mam praktycznie oszczędności, czasami wpadnie jakiś grosz "na czarno" to idzie na paliwo by do pracy dojechać.

Jedyny mój majątek jaki mam to w zasadzie samochód warty z 9k, który jak na złość coś mi szwankuje (jak odpalam go to kręci i kręci ale nie odpala się). Na ten moment czeka mnie prawdopodobnie perspektywa bezdomności, rodzice też mają już dosyć i wcale nie dziwie im się. Wyjechałbym do Holandii na zakwaterowanie ale nawet na to nie mam pieniędzy by tam dojechać ani przeżyć chociaż pierwszy tydzień.

Nie wiem co robić w zasadzie już kompletnie. Psycha siedzi, bo zapierdziela się w pracy i nawet z tego grosza nie mam. Zmarnowałem całą swoją młodość, zaraz 30 lat stuknie a ja co najwyżej moze się nie wyhuśtam (w grze komputerowej).

#przegryw #dlugi
HuopWsiowy - Są tu jakieś osoby, które poradziły sobie z długiem ok. 20-30k zł w wiek...

źródło: 98388-the-pepe-frog-png-free-photo

Pobierz
  • 26
kara za brak OC


@HuopWsiowy: Z tego co czytam kara za brak OC dla auta to max 6.8k. Jakim cudem masz 12k? widze, ze mozna odwolac sie od kary. Probowales tej drogi? Ja bym poszedl na jakis dyzur prawnika w powiecie i prosil o pomoc. Ewentulnie wypelnic wniosek i wyslac.
@HuopWsiowy: odłóż z 1500 zł by mieć jak przeżyć w Holandii zanim dostaniesz wypłatę sensowna, za busa można zapłacić po 30 dniach przez agencje w sensie z wypłaty Ci potrącą zarówno jeśli chodzi o zakwaterowanie i ubezpieczenie
@HuopWsiowy: może olej tego komornika jakoś. Nwm najniższą zarabiaj żeby nie zabierał czy jakoś tak się robi
U mnie na ochronie kiedyś gościu miał długi i przepisywał swoje godziny pracy na innych pracowników i oni mu te kase dawali później (in video game)
@HuopWsiowy Dług w sumie nie jest duży 20-30k to kilka miesięcy pracy w rajchu lub rok roboty w Polszy.

Także dramatu nie ma, rodzicom wytłumacz że cięższy okres spłacania przetrzymasz u nich.

Później, jak ogarniesz sytuację możesz myśleć o emigracji, bo cóż takiego miałbyś do stracenia?
@Jejusauas: No tak ale wymagają np. kasy za przejazd do Holandii
@ChlopoRobotnik2137 6,8 za jeden okres, a okresy mi #!$%@? dwa, łącznie 12-13k
@pablo-zygzak O to już lepiej brzmi, to tylko z 1,5k odłożyć tylko z czego jak na wypłacie komornik, na koncie komornik a konto w revolucie chyba w pracy nie przejdzie
@anonanonimowy321 Zarabiam praktycznie najniższą, na wypłacie mi siedzi i zabiera półowe bo to zlecenie + na koncie tak
@DonTadeo: 12k już na koncie jest odłożone ale ja już mieszkam u starych pół roku prawie, oni mają dosyć a jeszcze dzisiaj przyszedł papier za ten brak OC i już praktycznie jestem na bruku, nie dziwie im się nawet