Wpis z mikrobloga

Ukraina wybrała tę flagę. Jest to wybór antypolski, dlaczego więc teraz proszą Polaków o pomoc? Oni dokonali swojego wyboru, nie winie ich za to ale za wyborami idą ich konsekwencje. Proszę nie mówcie mi, że UPA jest tam inaczej przedstawiana. Jeżeli to ma jakieś znaczenie to jutro idę zakładać stowarzyszenie, z flagą nazistowskich Niemiec, ale będą głosił pod nią legalne, prawicowe ideały, ciekawe co wtedy powiecie.

Ktoś musi ponieść konsekwencje ukraińskiego wyboru i nie rozumiem dlaczego ma to być Polska. Podjeli taką decyzje - super, chcą się wyzwolić - super, ale to nie jest nasza sprawa.

Według Was Polska ma znowu (ciągle) przepraszać.

Jeżeli czegoś nie zrozumiałem, proszę wytłumaczcie mi dlaczego tak nie jest.


#ukraina
Z.....4 - Ukraina wybrała tę flagę. Jest to wybór antypolski, dlaczego więc teraz pro...

źródło: comment_9dbXUifg3I7SVDPkoitunn5FCEFgZCqn.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@haldir: Haldir, nie mów, że tych flag prawie nie ma. Jest ich całkiem sporo. https://www.youtube.com/watch?v=Y_LFrMcoEm4 Mam włączoną relację na żywo od 2 dni i co chwilę lookam co się dzieje na majdanie. Prawie za każdym razem widzę flagę w czarno - czerwonych barwach. Podejrzewam, że w zachodniej Ukrainie jest jeszcze częściej widoczna.

Wiem, że nie można generalizować, że wszyscy protestujący to UPA i UON, ale nie powtarzajmy kłamstw, że stanowią
  • Odpowiedz
Masz racje, dlaczego więc Ukraina wybrała tą "historyczną" flagę? Oni pokierowali się historią, w sprawach politycznych i oni powinni ponieść tego konsekwencje.


@Zbysio1234: Gdyby kierowali się historią to by nie prosili Polski o pomoc co więcej osoby pokroju Tiahnyboka by nie rozmawiały z potomkami ich uciskających Lachów. Natomiast Kaczyńskiego wraz z resztą polskich polityków by wygwizdali ale te protesty nie są antypolskie a jedynie antyrządowe. Natomiast flaga i poparcie dla
  • Odpowiedz
Natomiast flaga i poparcie dla UPA to ten symbol dla nich co dla nas AK i kotwica Polski Walczącej


@Zydomasoneria: świetnie to rozumiem, wyjaśniłem to w pierwszym poście i kolejnych. Na wszystkie odpowiedzi odpowiada mój post bezpośrednio lub pośrednio. Mogli wybrać żółto-niebieską flagę, ale flaga czerwono-czarna bardziej odnosi się do ich historii, ale ona odnosi się także do naszej historii i kiedy oni wymusili na mnie wybór uszanować ich czy
  • Odpowiedz
@Zbysio1234: Otóż to. Poza tym nie rozumiem tych, którzy mówią, że nie należy popierać ukraińskich demonstrantów, bo to banderowcy i UPA, a ich zwycięstwo będzie dla Polaków śmiertelnym niebezpieczeństwem. Nawet jeśli rzeczywiście większość z nich to banderowcy, nawet jeśli przejmą władzę, to nie znaczy że najadą na Polskę żeby sobie mordować Polaków xD
  • Odpowiedz
@Zbysio1234: Wiesz co mnie boli w "prawdziwych patriotach" i ludziach po kroju Ciebie?

1. Widzą tylko cierpienie polski pod każdą postacią

2. Gloryfikują przegrane powstania i nazywają wszystkich uczestniczących bohaterami (mimo iż np pomagają zrównać miasto z zmienią, powiększają gamę setek zabitych, bez zbędne przygotowania atakując itp). Jasne takich ludzi trzeba szanować ale nie można ich nazywać bezapelacyjnie, bezgranicznie bohaterami na każdym kroku, na każdym przedmiocie w
  • Odpowiedz
@sylwke3100: widzę, lubisz całkiem szybko klasyfikować ludzi. Natomiast, jeśli już to robisz to przeczytaj wszystkie posty wyżej. Cytuje siebie

Ja zacząłem być przeciwko wspieraniu Ukrainy w momencie, kiedy ta flaga stała się oficjalną.


Byłem za pomocą Ukrainie, ale wierze liberalizm i we własne decyzje. Szanuje ich decyzje, oni ją podjęli i oni muszą liczyć się z jej następstwami. Ty zakładasz, że z góry wyszedłem od zaszłości historycznych. Jak najbardziej nie.
  • Odpowiedz
@Zbysio1234: Czyli informacja nieprawdziwa bo sam napisałeś

Ukraina wybrała tę flagę


A w tekscie jest

Decyzją iwano-frankowskiej rady obwodowej (wojewódzkiej) czerwono-czarny sztandar banderowski i flaga Rady Europy będą wykorzystywane jako część symboliki obwodu (województwa) iwano-frankowskiego
  • Odpowiedz
@sylwke3100: zacząłeś dyskutować od argumentów ad personam wymierzonych we mnie. Potem zignorowałeś co napisałem i ominąłeś temat, aby poprosić mnie o źródło. "pozatym" Teraz czepiasz się określeń, które dla wszystkich są jasne (9h wisi ten post), ciekawe ile jeszcze?

Tak Ukraina, opozycja Ukrainy. Niezależnie czy w jednym czy we wszystkich okręgach, nie bali się uznać tej flagi oficjalnie i nie słyszałem też o jakiś sprzeciwach w innych miastach, a regularnie
  • Odpowiedz
@Zbysio1234: A czego się mieli bać? Znając życie to sporo jak nie większa część tych co to popierała nawet nie jest/nie była świadoma co się za tym kryje. Poza tym to jest część ich historii więc nie dziwi mnie to co innego gdyby nagle np przyjęli flagę ZSRRu albo Nazistowską.

Jeszcze jest kwestia kto tak naprawdę zadecydował o tym (w sensie za kim naprawdę była władza która to kwestionowała). Teraz
  • Odpowiedz