Wpis z mikrobloga

@Adaslaw: Śmiejesz się, a pewnie tak się skończy - tak jak w czasie syfu na granicy w 2021 wprowadzili tam zakaz dla mediów żeby przypadkiem nie wyszło na jaw coś niewygodnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1120
@Adaslaw: gdyby nie dowody w postaci zdjęć, to te gnidy by nigdy nie przyznały, że doszło do naruszenia granicy. Niech ten pis już #!$%@?, bo ileż można znosić tego partactwa
  • Odpowiedz
Potem MON jest zmuszany do zmiany oficjalnego stanowiska,


@Adaslaw: Tyle że żadnej zmiany stanowiska nie było. "Nasze systemy radiolokacyjne nie wykryły naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej - przekazał ppłk Goryszewski w komunikacie Dowództwa Operacyjnego z rana.
  • Odpowiedz
"Nasze systemy radiolokacyjne nie wykryły naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej - przekazał ppłk Goryszewski w komunikacie Dowództwa Operacyjnego z rana.


@Thorkill: tak podawał RMF z rana, brzmi zupełnie inaczej

Polska przestrzeń powietrzna nie została naruszona - zapewnia RMF FM Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych po tym, jak mieszkańcy Białowieży dostrzegli maszyny ze wschodu. Oficjalnie wojsko zapewnia, że śmigłowce nie przekroczyły polskiej granicy, a planowane loty zostały wcześniej zgłoszone przez stronę białoruską
  • Odpowiedz
tak podawał RMF z rana, brzmi zupełnie inaczej


@galonim: To już mniej pretensje do RMF-u i tego co tam wypisują. Powyższa wypowiedż rzecznika DO WP była w radiu Białystok rano.
  • Odpowiedz
@galonim: Tu masz jeszcze interie. Ten sam komunikat który podałem wyżej.
We wtorek rano białoruskie śmigłowce pojawiły się niedaleko polskiej granicy w okolicach Białowieży. Maszyny dostrzegli mieszkańcy tych terenów. Informację potwierdziło w rozmowie z Interią Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. - Nasze radary nie zarejestrowały naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej. Sygnał jest badany - przekazał nam rano ppłk Jacek Goryszewski.
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-zagadka-bialoruskich-smiglowcow-na-granicy-z-polska-pojawily,nId,6937570#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  • Odpowiedz
@Adaslaw: następnym razem helikoptery wleca z tabliczka "zakaz fotografowania" i polska policja razem z SG będzie ganiać tych co zdjęcia robią.

Obiekt wojskowy?
Tak
Tabliczka
  • Odpowiedz
@Thorkill: a może do końca ppkl zacytujesz

Dopytujemy, czy stwierdzenie, że "systemy radiolokacyjne nie wykryły naruszenia" jest jednoznaczne z tym, że takiego naruszenia na pewno nie było.- Rozumiem pytanie. Nie jestem w stanie stwierdzić, nie mam informacji czy ewentualnie mogło dojść do naruszenia przestrzeni powietrznej - dodał ppłk.

Zobacz co pisało polskie
  • Odpowiedz
Wiesz nie chodzi o to że "nie zestrzelili"


@graf_zero: Chodzi o to żeby bić pianę polityczną. Dlatego raz zagrożenie z Białorusi przedstawia się jako niestniejące i się z tego śmieje albo twierdzi że to wymysł i porozumienie pisowców i wagnerowców w celu wygrania wyborów - patrz twitt Tuska z soboty. A kilka dni później gdy incydent (kolejny zresztą) na granicy z Białorusią występuje, mieć jakieś pretensje że ktoś czegoś rzekomo
  • Odpowiedz
@Adaslaw
spędzając ulorp na wsi w domku letniskowym wschod polski, jak nigdy nie można było nawet z sąsiadem pokłócić się od wujków xD

latały te nasze i bzuiczaly nad głową xD
  • Odpowiedz
@Adaslaw: to jest niepojęte, że ruskie latają sobie nad Polską ziemią, kto wie czy nie wysadzili na jakiejś polanie kilku wagnerowców z ukraińskimi papierami i czy za kilka tygodni/miesięcy nie będzie w Warszawie jakiejś grubej jatki z podkładaniem bomb, np. taki marsz niepodległości to wręcz idealna najbliższa okazja i dużo czasu na przygotowanie
  • Odpowiedz
@Adaslaw: Tak słyszałem, byłem stałym uczestnikiem tagu syria, w przeciwieństwie do ciebie. Wiem też jak cała historia z tym zestrzeleniem się skończyła dla Erdogana i Turcji. W przeciwieństwie do ciebie.
Thorkill - @Adaslaw: Tak słyszałem, byłem stałym uczestnikiem tagu syria, w przeciwie...

źródło: 5555

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 13
Tak słyszałem, byłem stałym uczestnikiem tagu syria, w przeciwieństwie do ciebie. Wiem też jak cała historia z tym zestrzeleniem się skończyła dla Erdogana i Turcji. W przeciwieństwie do ciebie.


@Thorkill: Tak, wiemy jak się to skończyło - od tego czasu Rosja już nie narusza przestrzeni powietrznej Turcji.
  • Odpowiedz
@Kismeth: po co oni maja wysadzać kogos na jakiejś polanie XD 2 mln Ukraińców przeleciało przez nikogo niepokojonych obok zboża technicznego przez granice - szkoda paliwa na jakieś przerzuty ludzi. Do nas drzwi są szeroko otwarte.
  • Odpowiedz