Wpis z mikrobloga

@Vinizius: Znowu popełniasz błąd logiczny. Otóż Tobie chodzi o niektórych hierarchów, zwłaszcza niemieckiego i austriackiego pochodzenia, którzy faktycznie pomogli poprzez Watykan (również z pomocą Amerykanów z CIA) uciec wielu hitlerowcom. Czy to cały Kościół? No nie bardzo. Nawet gdyby w ten haniebny proceder zaangażowanych było kilkudziesięciu duchownych, to raczej nie jest to cały Kościół. Czyż nie? Polecam książkę "Cicha Pomoc dla nazistów. Tajna działalność byłych SS-manów i neonazistów" autorstwa Olivera Schroma
@Kopytnik_1: Gdzie jest ten błąd logiczny i dlaczego przez pryzmat kilkudziesięciu wysoko postawionych funkcjonariuszy kościoła nie mogę oceniać całości instytucji. Przecież też nie wszyscy Niemcy byli wtedy źli, więc dlaczego alianci bombardowali miasta pełne bezbronnych cywili. Oni też popełnili ten sam błąd logiczny?
@Vinizius: Uważać może sobie co tam chcesz, wolny kraj, ale że są to głupoty, to inna kwestia. Nie jest to zabronione. W sumie to nie ma sensu na to odpowiadać. Idąc Twoim tokiem "rozumowania" każda grupa społeczna, instytucja, czy też naród może być jednocześnie zła, albo dobra, na podstawie działań części z nich. W omawianym przypadku faktycznie była to niewielka część na tle ogółu wiernych, czy nawet samych duchownych. Co do
@Kopytnik_1: Pomińmy bombardowania taktyczne niemieckich fabryk. Jaki cel miało zbombardowanie Drezna i wielu innych niemieckich miast?
Nie interesuje się na co dzień sektami, szkoda tylko że wszyscy podatnicy muszą się na to składać, w innym wypadku ten temat byłby dla mnie obojętny.
@Vinizius: Brawo, nazywaj tak rzeczy po imieniu, a będzie Ci na pewno dobrze w życiu. Poznasz trochę życia to zrozumiesz, że bezstresowe wychowanie w Twoim przypadku, nic dobrego nie przyniosło. Ale spokojnie, nie ja, a ktoś inny Cię utemperuje. A wiesz czemu? Bo żyjemy (przynajmniej ja) w świecie wielokulturowym, wieloetnicznym, wielowyznaniowym, w którym wyznawcy różnych religii, żyją obok ludzi niewierzących. Kulturalni ludzie na poziomie, nie obrażają jedni drugich, nie obrażają ich
@Kopytnik_1: Tu chodzi tylko o władzę i kasę, religie powstają na całym świecie by grupa wybranych rządziła wszystkimi pozostałymi. Tak było tysiące lat temu i zapewne będzie przez następne wieki.

"Bezstresowe wychowanie", czy stresowe wychowanie ma na celu upodlić człowieka? Zaprogramować go? Sprawić by był posłuszny? Pytanie czy tędy droga, czy chcemy wolnych ludzi czy niewolników którzy albo się z nami zgadzają albo polemika z nimi nie ma sensu.

I dlaczego
Poznasz trochę życia to zrozumiesz, że bezstresowe wychowanie w Twoim przypadku, nic dobrego nie przyniosło. Ale spokojnie, nie ja, a ktoś inny Cię utemperuje


@Kopytnik_1: gambit gimbusa, zagrany wrecz wzorowo. Gratuluje, zamiast dyskusji i proby zrozumienia adwersarza i/lub wyjasnienia niescislosci, poszedles sciezka na skroty.
Bezstresowe wychowanie, ktos cie utemperuje, piszesz o darzeniu sie wzajemnym szacunkiem, nawet jesli roznia nas poglady, zeby zdanie potem zajechac frazesem o chamach, gdzie w domysle (oczywiscie)
@PurpleHaze: Nie zgadzam się z tym co jest na screenie, dlatego odpisuję. A robię to dlatego, że ewidentnie coś zabolało Cię w tym moim wpisie, że poczułeś się nim dotknięty. Być może podzielasz zdanie Viniziusa o Kościele, więc wziąłeś go w obronę. Nie wiem, czy tak jest, wiesz to Ty. Więc stąd ten ból i atak w moją stronę. Fakt, tym razem przyznaję to już bez ogródek, Vinizius jest dla mnie
@PurpleHaze: Nie zgadzam się z tym co jest na screenie, dlatego odpisuję. A robię to dlatego, że ewidentnie coś zabolało Cię w tym moim wpisie, że poczułeś się nim dotknięty. Być może podzielasz zdanie Viniziusa o Kościele, więc wziąłeś go w obronę. Nie wiem, czy tak jest, wiesz to Ty. Kto wie, być może stąd ten ból i atak w moją stronę. Fakt, tym razem przyznaję to już bez ogródek, Vinizius
A robię to dlatego, że ewidentnie coś zabolało Cię w tym moim wpisie, że poczułeś się nim dotknięty.


@Kopytnik_1: nie nie poczulem sie nim dotkniety, nie lubie tylko jak ktos frazesami ozdabia swoja twarz, zeby potem zrobic dokladnie na odwrot.

Nie nawyklem i nie prowadze dyskusji swiatopogladowych o wierze itd. To zawsze rodzi konflikty i niepotrzebne emocje, w moim komentarzu nie odnioslem sie w zaden sposob do obrazu kosciola w trakcie
@Kopytnik_1: Bo byli widocznie patriotami i chcieli wolnego kraju, wolnego od dyktatury.
I tu pojawia się też pytanie ilu księży poszło na współpracę? Akta jakieś ujawniono? Czy standardowo jak to było z konfidentami SB, ma je episkopat?