Wpis z mikrobloga

Kto ma Internet LTE na wsi ten się nie śmieje
Mam problem. Mam router ZTE MF258 z anteną zewnętrzną. Gdy jest on połączony ze stacją eNB ID 240326 to zasuwa mi prawie ma maksa i jest ok.
Problem w tym, że czasami łączy się ze stacją eNB ID 140323 i wtedy jest tragicznie.
Obie leża w jednej linii i tak mam skierowaną antenę.

Tmobile nie może mi pomóc, ponieważ według nich nie da się zablokować jednej stacji.

W opcjach modemu mam blokadę po EARFCN oraz PCI, mam wszystkie dane tej "złej" stacji ale po ich wpisaniu nie blokuje tej stacji tylko nawet właśnie łapie ją. PCI mogę wpisać maks 5, a stacja ma po 5 EARFCN a każde ma po 3 PCI

Jak zrobić, żeby priorytet był na maksa na "dobrą" stację, a na złą minimum, żeby tylko modem ją łapał w przypadku awarii?

;/

#lte #internet #wies #internetmobilny
wykidajka - Kto ma Internet LTE na wsi ten się nie śmieje
Mam problem. Mam router ZTE...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 5
@wykidajka oba nadaja te same czestotliwosci ? czy masz opcje wyboru czestotliwosci ( w ustawieniach routera )? jesli Lepszy nadajnik nadaje np 2600 a gorszy tylko 800 to wybierajac prace na sztywno powinno działać, w huaweiach sie da to ustawic apka w zte nie wiem
@xyz_xyz: mogę też pasma blokować
z tego co odczytałem to:
zła ma 1800 2100 900

a dobra 1800 2100 2600 800

czyli gdybym zablokował 900 to pomoże? Ona ma CLID 74 i to właśnie gdy jestem połączony z 74 to źle działa
@wykidajka 900 to npewnie pasmo gsm, jesli jest to na pewno 900 lte to zablokuj ale raczej 2600 2100 1800 800 to pasma lte, wymuś używanie 800. e.w jeśli router ma agregacje paru pasm to posprawdzaj sobie na jakim układzie najlepiej Ci działa zawsze uwzględniając pasmo 800