Wpis z mikrobloga

Kiedy zimą jest w #!$%@? zimno


@ShinpuTokubetsu: W sensie kiedy? Wtedy gdy w noc sylwestrową było +15 stopni? Albo kiedy przez całą zimę były 3 dni z całodobowym mrozem? Albo wtedy gdy śnieg padał przez 2 dni w ciągu całej zimy?

KIEDY ZIMĄ?
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: @2aVV @dragon7 @Rasteris @Redbulltabak Mordeczki, ja się trochę śmieje z tego, bo oczywiście wiem czym się różni klimat od pogody. Ale śmieszą mnie te wynurzenia osób takich jak Wiech, którzy gdy tak jak teraz jest 16 stopni w lipcu to piszą o anomaliach pogodowych, o tym że to TYLKO POGODA, a gdy było kilka dni w lipcu 30 kilka stopni to robili wrzutki jak to
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu: ja się o to z matką kłócę, może ocieplenie klimatu to smażenie czarnych w afryce a u nas robi się taki klimat że zima lekka ale lato chłodne? Nie wiem, ale faktem jest że ostatnie lata to dramat, kilka dni co było ciepło. Wiele lat temu cały miesiące były noce po 24 stopnie, skąd wiem? Latałem na moto w koszulce wieczorami i mam trochę filmików/fotek, wiem nie odpowiedzialne, młody
  • Odpowiedz
@ShinpuTokubetsu: Ta śmiejesz się ale nie rozumiesz całości problemu i jego złożoności. Przykładowo w dniach powyżej 30 st. idzie nie tylko narracja, że jest dziś gorąco ale też o ilości takich dni w roku i o np. średnich temperatur dla danego miesiąca.
Oba przypadki są skrajnością- ok. Tylko patrząc na trend okazuje się, że pewnych wyjątków jest coraz więcej. W dodatku anomalie pogodowe same w sobie to też skutek zmian
  • Odpowiedz