Wpis z mikrobloga

Dwa miesiące z S23 Ultra i moje odczucia.

- Bardzo dobra bateria, ale mity o 10h SoT to chyba ledwo jak jest się na wifi oglądając YT albo przeglądając internet, poza domem nawigacja GPS lub gry potrafią ten wynik zaniżyć prawie o połowę.

- Wydajność Snapa 8gen jest super i Idzie nawet emulować gry ze Switcha ale telefonik wtedy potrafi się nagrzać a co za tym idzie wydajność się zmniejsza przez throttling.

- Pomimo że mam czasami wykorzystane tylko 6 z 12GB RAM sam zamyka aplikacje co jest irytujące gdy chcemy się między nimy przełączyć żeby coś skopiować czy zrobić.

- Wydaje mi się że algorytm aparatu za bardzo wyostrza zdjęcia i nasyca kolory, idzie się pobawić w trybie manualnym na co nie zawsze jest czas niestety. Poza tym zdjęcia świetne, szczególnie zoom robi wrażenie.

- Filmy d*$y nie urywają. Jakieś takie kolory nienaturalnie przejaskrawione czasami. Tryb HDR za mało wnosi jak na swoje ograniczenia żeby go używać, tak samo jak tryb dużej stabilności który ogranicza rozdzielczość do QHD.

- Rysik mi się rozłącza prawie za każdym razem po wyciągnięciu, mam na myśli oczywiście funkcje bezprzewodowe. Muszę go wtedy wsunąć ponownie.

Gdyby nie fakt że zależy mi na baterii która wytrzyma do końca dnia po pracy no i to że korzystam z serii Galaxy od prawie dekady to już dawno bym go sprzedał.
Boję się jednak że za 2 lata system w nim będzie zamulał jak to zawsze bywało w Samsungach po aktualizacjach.

Przesiadł się ktoś z Was na IPhone z S23?
Idzie się przyzwyczaić? I jak oceniacie przesiadkę?

#smartfon #samsung #telefony #apple
  • 7
  • Odpowiedz
@TwistedFate: Jest darmowy Yuzu. Jeszcze lepiej działa EggNS da się na S23 Ultra nawet płynnie pograć w Wiedźmina 3 ale EggNS ma Paywalla w postaci subskrypcji która w najwyższej formie kosztuje ponad 60$ rocznie co się kompletnie mija z celem bo już lepiej chyba wtedy sobie kupić Switcha.
  • Odpowiedz
@bruce_printscreen: ehhh widzę ogólnie że mega dużo zabawy z tym chciałem sobie przetestować tylko żeby zobaczyć co i jak ale nie zamierzam siedzieć pół dnia żeby włączyć jedną grę która pewnie nie będzie działać xD.
  • Odpowiedz
Pomimo że mam czasami wykorzystane tylko 6 z 12GB RAM sam zamyka aplikacje co jest irytujące gdy chcemy się między nimy przełączyć żeby coś skopiować czy zrobić.


@bruce_printscreen: https://dontkillmyapp.com/samsung
Android 14 trochę posprzątał temat i nie trzeba już tak dużo przestawiać, możesz też się zainteresować opcją RAM Plus

Wydaje mi się że algorytm aparatu za bardzo wyostrza zdjęcia i nasyca kolory, idzie się pobawić w trybie manualnym na co nie zawsze jest czas niestety. Poza tym zdjęcia świetne, szczególnie zoom
  • Odpowiedz