Wpis z mikrobloga

Przy okazji wątku z MLM przypomniał mi się świetny artykuł autorstwa Trystero z blogu Bossa (2017). Konkretnie dotyczył pseudo-krypto Dascoin, zorganizowanego jako MLM, ale tyczy się większości podejrzanych przedsięwzięć finansowych.
W pamięci zapadły mi szczególnie cytaty:

test kaczki sparafrazowałbym tak: jeśli projekt jest zorganizowany jak oszustwo finansowe, tworzą go osoby związane wcześniej z oszustwem finansowym i posługuje się trickami marketingowymi typowymi dla oszustw finansowych to najprawdopodobniej jest to oszustwo finansowe


i ten smaczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podzielę się kontrowersyjną opinią. Istnieją trzy kluczowe grupy ludzi, których członkowie lubią fotografować się na tle sterty pieniędzy: rosyjscy gangsterzy, raperzy i oszuści finansowi. Przy czym pierwsze dwie grupy nie sprzedają systemów inwestycyjnych w internecie. Sterta pieniędzy w materiałach marketingowych ma z jednej strony potwierdzić dokonania inwestycyjne sprzedającego a z drugiej strony odwołać się do uczucia zazdrości i chciwości kupującego. Temu samemu celowi służy ostentacyjne chwalenie się konsumpcją przez osoby zawodowo promujące piramidy finansowe.


Cały artykuł https://blogi.bossa.pl/2017/11/06/test-kaczki-w-decyzjach-inwestycyjnych/
#frajerzyzmlm #mlm #oszustwo #dascoin #kryptowaluty #piramidafinansowa
  • 10
  • Odpowiedz
@Serrrek: Oczywiście, że mam. I to nie jeden a dwa. Pierwszy to to zdjęcie, które wstawił @Manah, na którym widać go z hajsem z amber gold. Drugi to mówili tak w TVP a to państwowa telewizja z przekazem więc na bank nie kłamali i mają na to dowody. I co poszło w pięty miłośniku Donalda?
  • Odpowiedz