Wpis z mikrobloga

Hmm użyłem good stuff traffic film remover pierwszy raz i odyebałem na aucie prosto z salonu po trasie. Niby zacząłem zachowawczo od proporcji 1:8 ale wlałem to do pianownicy bo nie wiedziałem że to jest pod opryskiwacz. Strasznie się męczyłem z tym żeby pokryć całe auto więc dach i góre olałem ale troche prysłem na szyby. Potem spłukalem porządnie za 10zł i efekt super - brudu na boku auta praktycznie nie znać.
Dzień po myciu patrze a uszczelki wystające nad drzwiami całe są w ciapki odbarwione :/ Czy to jest takie mocne że uszczelki trzeba omijać czy pianownica wzmocniła efekt i za szybko wysychało? Niby w 4 minuty po nałożeniu już leciała woda na auto a mycie było na zimnym aucie po 20:00 z garażu
Teraz mam #!$%@? na siebie bo ja je odrazu widzę, przez to że już srało końcówką piany to powstały jasne spoty na tych wystajacych uszczelkach
#mycieauta #motoryzacja #cardetailing
  • 5
  • Odpowiedz
@klotz: ręczna pianownica marolex 3000ml,
nie jestem w stanie teraz fotki zrobić ślady(jasne placki tam gdzie padła piana) są na 4mm wystającej uszczelce u góry drzwi na całej długości z dwóch strona auta. Niestety wtedy psikałem końcówką piany i może to zbyt gęste i aktywne wyszło

W teorii moge to zapaćkać czernidłem ale mam ogólnego #!$%@? że nikt o tym nie mówi że to takie mocne że zostają ślady mimo największego
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: niestety niektóre środki bardzo słabo działają na uszczelki i czarne plastiki :( też tak kiedyś miałem jak niedokładnie spłukałem, trzeba dokładnie ręczenie wymyć szamponem z pianą i nałożyć jakiś dressing. Jak nie jakiś turbo mocarz z tego TFRa to może odwracalny efekt uboczny.
  • Odpowiedz
@vlodek2532: nah, zimniutkie auto prosto z garażu. Prawdopodobnie SuperBasshunters znalazł przyczynę, używam TFRa na myjce bezdotykowej i nie myje później samochodu rękawicą tylko opłukuje, na gumie zostały resztki chemii i zareagowała za parę dni
  • Odpowiedz