Wpis z mikrobloga

#hydraulika #remontujzwykopem
Jak podłączyć wodę do lodówki? w sieci mam 7 barów, a gówno wężyk do lodówki jest na 0,7 barów? jak to połączyć aby mieć stale i bezpiecznie podłączoną lodówkę? jest jakiś fajny sprytny zawór co sprawdza że jak pociągnie ciśnienie mocniej woda poleci bez ograniczeń to zaraz się zamknie?
bo boję się o szczelność, a adapter do wężyka to gówno plastik przy wkręcaniu gwint się przekręca wszystko delikatne malutkie, zaworek plastikowy jak się nim rusza wszystko się rusza mocniej popchne i wyjmuje się zaworek, masakra
  • 10
@kropek: to się nazywa "reduktor ciśnienia wody" na alledrogo czy gdziekolwiek w sklepie z takimi ustrojstwami w okolicy.
Może mają jakieś specjalne reduktory do lodówek... nie wiem, szczerze nigdy się nie przejmowałem tymi ciśnieniami za specjalnie, ale też nie mam 7 a niecałe 4.
@kropek: coś za duże te ciśnienie masz xD ogólnie powinieneś mieć 4 bary w domowej instalacji. Zadzwoń do serwisu od tej lodówki i sie zapytaj jak to ma być podłączone
w sieci mam 7 barów, a gówno wężyk do lodówki jest na 0,7 barów?


@kropek: dokupić reduktor. I założyć na całą instalację, bo to jest w ój dużo i bardzo ryzykownie dla każdego elastycznego wężyka.
A ten wężyk od lodówki - aby na pewno jest na 0,7 bara? Coś nie chce mi się wierzyć...