Wpis z mikrobloga

@widmo82 bo żyje się lepiej. Jak jedziesz autem na autostradzie i zwiększysz prędkość to czujesz że jedziesz szybciej. Ludzie dostrzegli że wskazówka z ilością paliwa szybko zleciała w dół. Nadal niektórzy tego nie zauważyli ale dociera do nich jak w końcu muszą zatankować. Tak jak fakturki za energię w tym roku po przekroczeniu limitu xD
@pure_function: pewnie masz z 25 lat albo 30 to nie dziwne, że zyje ci sie lepiej. porownuj sie do ludzi co 8 lat temu byli na tym poziomie w zyciu co ty teraz albo robili to co ty teraz a nie do siebie z 2015. To chyba logiczne sie rozwijasz i to pomimo pisu masz więcej ale co z tego jak nie o tym mowa? mi tez sie zyje lepiej niz
osobiscie mam kilkukrotnie wieksze oszczednosci co miesiac niz w 2015.


@pure_function: ja też, ale dale mnie nie stać na siedmioletni samochód który kupiłem w 2015 ( w sensie teraz z roku 2016). PS. Nie jestem cipą i rozwijam się w pracy więc mam dużo większe oszczędności - niezależnie od włądzy
@pure_function co takiego? Wojna? Ceny jej są niższe na giełdach niż przed wojną. Pandemia? Też. Co chwilę pisiory znajdują winę w drożyźnie ale gdybyś miał grosz chęci do weryfikacji tego pi3rdolenia to byś wiedział jak Cie oszukują.
Jak minie wojna to kto będzie winny? Tradycyjnie Niemiec? A może nadal Tusk który rządził 10lat temu? XD
@pure_function: Okej a co powiesz o wzroscie ZUSU i cenach mieszkań bo widze, że ten temacik sobie ominąłeś? tu też czynniki zewnętrzne? zresztą jak inflacja była 3% (czyli ponad cel inflacyjny) trzeba było #!$%@?ć stopy 4% i ją zdusić w zarodku ale miłościwie nam panujący szef NBP spuścił je wtedy do 0. Ale no tak to wina kremla i unii europejskiej że za kilo piersi z kury płacisz teraz 32 zł
@kalafi0r: ty nawet nie wiesz, dlaczego rosnie zus xd nie mamy o czym rozmawiac. co do inflacji, to wiadomo, ze na zachodzie jest wyzsza. europe srodkowo-wschodnia inflacja uderzyla duzo bardziej niz zachod. i to wcale nie jest tak, ze kaczynski ma wplywy w calej europie wschodniej.

co do stop, to wiadomo - wysokie stopy to ryzyko spowolnienia gospodarczego, wzrostu bezrobocia. wysokie bezrobocie jest gorsze niz nawet kilkunastoprocentowa inflacja