Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zmianą mojego obecnego telefonu i pod uwagę biorę dwa telefony - Samsung Galaxy S23 oraz iPhone 14. Na samsunga zdecydowałbym się w dystrybucji europejskiej, co za tym idzie cena wynosi około 3100 zł, natomiast jeżeli chodzi o ip no to cena telefonu jakoś około 4000 zł. Moje pytanie które się naradza to "Czy warto dopłacać?", różnica jest no prawie tysiąc złotych między nimi, więc znaczna.
Jeżeli chodzi o aspekty na których zależy mi na telefonie to przede wszystkim bateria i aparat, no i oczywiście to aby telefon się nie zacinał, w dodatku aby wystarczył na conajmniej 3 lata. Do tej pory korzystałem z samsunga i nie mam na co narzekać, aczkolwiek trochę znudziło mi się całe UI tego telefonu. W dodatku posiadam galaxy buds i galaxy watcha, więc troche sprzętu samusunga z którego na razie bym nie rezygnował, bo spełniają dobrze swoje zadania. W przypadku przerzucenia się na apple z czasem pewnie bym zamienił to na produkty z Cupertino, ale na pewno nie jakoś szybko.
Reasumując, którą ścieżkę według was lepiej obrać? Zostać przy samsungu czy robić przesiadkę na Apple? Fajnie gdybyście dali jakieś argumenty odnośnie swojego zdania :)
#telefony #technologia #samsung #apple #pytanie #smartfon
  • 11
  • Odpowiedz
@requpg: IP14 ma odswiezanie ekranu tylko 60hz, wiec jezeli masz samsunga ktory ma 120hz to moze troche bolec zmiana, przynajmniej na poczatku. S23 to w sumie jeden z lepszych telefonow jakie samsung wydal i ma b. dobra baterie.
Tak naprawdę to od ciebie zalezy czy chcesz sie pobawic z nowym ekosystemem apple czy dalej korzystac ze znanego androida/One UI. Pamietaj, ze na iphonie nie zainstalujesz apek z zewnetrznych zrodel (np.
  • Odpowiedz
@requpg:

Ostatnio tu pytałem dokładnie o to samo. Dla mnie ważne było nie zacinanie się telefonu prze ok 5lat i ogólne zadowolenie zwykłego użytkownika. Konkluzja. Jeśli ip to pro, pro max. Podstawowy to kastrat. S23 to udany model ale te 5 lat raczej podzielic na 2. Jeszcze nie kupiłem. Mam Galaxy A52S 5G i jest ok, w sumie dla mnie wystarczający poza aparatem który we flagowcach byłby o wiele lepszy.
  • Odpowiedz
@requpg: nigdy nie wziąłbym Ip14 podstawowego ponad s23. Zastanawiać się można pomiędzy wersja pro a s23 wtedy wybór nie jest taki oczywisty. Wbrew pozorom myślę że flagowe samsungi też spokojnie zachowają bardzo wysoka przyjemność korzystania przez 4 lata. Może nie będą tak długo sprawne jak iPhone ale bądźmy szczerzy nie zmienisz telefonu przez 5-7 lat? Dla mnie 4 lata to max po 4 latach ten telefon będzie o podobnej wartości
  • Odpowiedz
@requpg: no to nie rozumiem rozkminy nad tym że niby s23 ma słabo działać po 3 latach nie ma szans żeby tsk było i w tym czasie różnica we wsparciu s23 i ip14 będzie identyczna. Różnica może być powyżej 5 lat
  • Odpowiedz
Kwestia wyboru co wolisz jak lubisz ios to ja brałbym IP 14 pro nad samsunga. Sam mam samsunga s23+ i uważam że to świetny telefon nawet żałuję że go wziąłem zamiast s23. Miałem ip13 pro max i uważam ten telefon za bardzo udany ale ios to nie dla mnie - słabe możliwości optymalizacji, brak niektórych appek w app store wszystko prawie płatne, zrabany system zarządzania plikami itd. Niemniej jeżeli lubiłbym ios tak
  • Odpowiedz
@requpg: Z obu wymienionych przez Ciebie tel, zdecydowanie wolałbym s23 niż tego kastrata iP14, no chyba że mowa będzie o iP14 Pro. W Samsungu masz równie długie wsparcie co w iPhonach, do tego ekran 120hz w porównaniu do 60hz w iP14 to troche kpina. Wiem bo przechodziłem z 12 Pro na s23ultra. Jeśli chodzi o zdjęcia to wydaje mi się że iPhone robią ładniejsze a już napewno, kręcą ładniejsze filmiki.Chociaz
  • Odpowiedz
@requpg ja bym brał S23. jaTelefon nie ma dosłownie żadnych zalet jeśli nie lecisz w ekosystem Apple. Wsparcie Apple to mit, te aktualizacje nic kompletnie nie dają a potrafią sporo psuć w porównaniu do softu Samsunga. Wiele osób nie zwraca na to uwagi ale jeśli chodzi o latki bezpieczeństwa to na Androidzie potrafią być wydawane dla urządzenia przez krotnie dłuższy czas niż nowe wersje Androida.
  • Odpowiedz