Wpis z mikrobloga

już już się zbliża dzień zakupu poważnego zegarka i można zwariować od wyboru.
już już byłem bardzo blisko Seiko Hulka przez Hamiltona Coopera, bulovę lunar pilot, squale 1545 coke gmt, Fortis F41 do... cholera wie czego.
W między czasie na promkach testuję style, rozmiary i rozwiązania. 5cm GShock, Seiko solar panda, teraz chińczyk nurek.
Wiem już, że nie będę potrzebował casioak w metalu, komplikacji stopera, kolor zielony ciężko będzie dobrać do stroju, nurek wygląda ciekawie, nie koniecznie tez musi być bransoleta.
A willard za 350zl każe mi jeszcze raz zrewidować cenę, jaka warto zapłacić za zegarek. Ani to dla mnie symbol statusu, ani nie lubię wydawać pieniędzy na coś, co mogę mieć w tej samej jakości tylko taniej (tak skończyłem z dwiema alfami - dzięki błędnej panującej opinii to były tanie auta jak na swoje osiągi). I teraz nie wiem, czy nie olać pułapu 2k$ i poszukać czegoś z mikrobrandów. No nic szukamy dalej i uczymy się na błędach.
Trzeba się pogodzić jednak z tym, że nie znajdę idealnego dla siebie i będę pewnie szukał całe życie.
#zegarki #pokazzegarek #steeldive
niegwynebleid - już już się zbliża dzień zakupu poważnego zegarka i można zwariować o...

źródło: temp_file846971652960857949

Pobierz
  • 6
@niegwynebleid: Przede wszystkim zacznij od tego, czy wolisz nurka, czy pilota. Później szukaj tylko w danym stylu, inaczej nic z tego nie będzie albo kupisz i będziesz sprzedawał po 3 miesiącach i szukał dalej. Z doświadczenia - brałbym nurka, bo po jakimś czasie i tak będziesz go szukał ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie wiem, jaki rozmiar łapy, ale weź pod uwagę, że powoli wraca trend mniejszych rozmiarów
@itseracub jak dla mnie za duży/za mały zegarek wygląda źle. Coś jest w tej wracającej modzie na małe zegarki, ale ja tego nie kupuję. Mam całkiem dużą łapę i nie wyobrażam sobie na ręce malutkiego diverka jak dla dziecka. OP mam wrażenie, że filozofuje trochę i tak naprawdę nie znalazł jeszcze takiego sikora żeby naprawdę mu się podobał. Jak taki znajdzie i zachoruje na niego, to kupi niezależnie od ceny ;)
@skybot: Dla kogoś z dużym nadgarstkiem problemu nie było i nie będzie. Z kolei ktoś z nadgarstkiem powiedzmy 17 cm i mniejszym w diverze 40 -41 mm wyglądał jeszcze OK, to w pilocie, czy garniturowcu w tym rozmiarze moim zdaniem po prostu źle (a na pewno mało komfortowo się to nosiło). Wybór w niższym budżecie był mocno ograniczony i sporo osób odetchnęło z ulgą ( ͡° ͜ʖ ͡°
@itseracub: ja mam gorzej, bo mam mały nadgarstek i dużą łapę (prawie 2m wzrostu)
więc przejdzie nawet lunar pilot w 45mm, jeśli będzie się dobrze zawijał i nie będzie za wysoki - przynajmniej tak mi się na szybko podczas przymierzania wydawało. Ale nie jetem pewien, dlatego na razie kupiłem tego willarda za pół darmo. Chyba jeszcze muszę znaleźć chińskiego pilota w okolicach 41-43 na testy.
@moods kurde, jakoś nie mogę kupić