Wpis z mikrobloga

@pomidorki_koktajlowe: logikę masz jedną, więc najlepszym możliwym rozwiązaniem jest ciągłe przypominanie o sobie i o tym by być dobrym, to nie powinno być trudne dla typa co ma pod ręką dowolną ilość aniołów i może dosłownie WSZYSTKO, a mimo to dalej opieracie się na książce sprzed 3000 lat, nie wiem co wy macie w tych głowach, ale podejrzewam
  • Odpowiedz
Jezus musiał wypełnić wszystkie proroctwa starego testamentu, był zapowiedziany setki lat przed narodzinami. Ostatecznie dał świadectwo w Ewangelii


@pomidorki_koktajlowe:
Rozwijając, chodzi również o odkupienie wszystkich grzechów ludzi dzięki doskonałemu ofiarowaniu siebie za nich.
Bóg (jednocześnie Syn Boży) tutaj postąpił na własnych zasadach, które stworzył ludziom. Przyjął naturę człowieka, urodził się w biedzie, szopce prowadził normalne życie i umarł w cierpieniu. Jest to częścią Objawienia.

My (tzn. jako ludzkość) dzięki temu mamy
  • Odpowiedz
@Deska_o0:
Nie jest w żaden sposób "ukradziona". Chrystus jest postacią historyczną.
Nigdzie indziej nie powstała fundamentalna różnica mianowicie przedstawienie Boga jako pełni bytu (czyli monoteizm z prawdziwego zdarzenia).
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: oczywiście że jest to ukradzione, skoro tak boli cię to słowo to może lepszym będzie plagiat? Zdajesz sobie z tego sprawę?
W urojenia nie zamierzam się zagłębiać, wierz sobie jakiej sekcie chcesz, odnoszę się tylko do kradzieży całej historyjki
  • Odpowiedz
oczywiście że jest to ukradzione, skoro tak boli cię to słowo to może lepszym będzie plagiat?


@Deska_o0:
To wskaż gdzie ten "plagiat", strzelam, że wynika z braku znajomości teologii na podstawowym poziomie (liceum ogólnokształcącego z okresu międzywojennego).
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: cała historia o pustyni, niepokalanym poczęciu i zmartwychwstaniu jest zerznieta z egipskiej mitologii 1:1, wcześniej była ona u Persów, ale Egipcjanie ja trochę zmienili, nie widziałeś o tym?
Teologia jest mi dość dobrze znana tylko nie ograniczam się do jednej sekty a poznałem ich wiele, ty zakładam że mylisz pojęcia i chodziło o teologię chrześcijanką a w zasadzie to tylko rzymskokatolicka ponieważ odłamów jest bardzo wiele i skoro nie słyszałeś
  • Odpowiedz
@Moh1kanin: wiem, tylko po co mnie wołasz? przecież biblia nie jest wykładnią doktryn wiary rzymskokatolickiej, katolik nie może myśleć samodzielnie, katolik ma słuchać księdza
  • Odpowiedz
cała historia o pustyni, niepokalanym poczęciu i zmartwychwstaniu jest zerznieta z egipskiej mitologii 1:1, wcześniej była ona u Persów, ale Egipcjanie ja trochę zmienili, nie widziałeś o tym?


@Deska_o0:
Czytałem dawno, j.w. wskaż konkretne podobieństwa fragmenty z tym co jest w chrześcijaństwie.
Wiele kultur (nawet Majowie) mówiły np. o wielkim potopie to nie oznacza, że to to samo, nie żartujmy.
  • Odpowiedz